W Zalesiu nie brakowało bramek. Zwyciężyli jednak goście

fot. BG
W drugim meczu rundy wiosennej Zieloni Zalesie# podejmowali na własnym boisku Sportis Łochowo. Miejscowi piłkarze po pierwszej połowie mogli mieć nadzieję nawet na 3 punkty, ale po przerwie zaprezentowali się słabo.
Po wysokiej i przewidywanej porażce na wyjeździe z Czarnymi Nakło, Zieloni Zalesie stanęli przed dużą szansą zdobycia pierwszych punktów w rundzie wiosennej rozgrywek piłkarskich B – klasy. Od pierwszego gwizdka nie brakowało walki, i choć sama gra do najpiękniejszych nie należała, to przyniosła to co w piłce jest najważniejsze – bramki. Lepiej w mecz weszli goście, którzy w pierwszym kwadransie zdobyli dwie bramki. Zieloni jednak zdołali odpowiedzieć i w 33. minucie ponownie był remis. W lepszych humorach na przerwę zeszli jednak piłkarze Sportisu, którzy w 42. minucie zdobyli kolejną bramkę.
Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem przyjezdnych, którzy prowadzili grę, mieli optyczną przewagę, ale miejscowi mogli w dalszym ciągu mieć nadzieję na odwrócenie losów tego starcia i sięgnięcie po pierwsze punkty w rundzie wiosennej. Tak się jednak nie stało, bo zalesianie dużo słabiej zaprezentowali się w drugich 45 minutach gry. Co prawda zdołali doprowadzić do wyrównania za sprawą celnej główki Arkadiusza Wojtczaka, ale goście szybko odpowiedzieli, a następnie przypieczętowali swoje zwycięstwo.
Zieloni Zalesie – Sportis Łochowo 3:5 (2:3)
Bramki dla Zielonych: Adrian Stypczyński, Marcin Sojka, Arkadiusz Wojtczak
Galeria































Czytaj również
- Nadal bez przełamania. Tarpan przegrywa na własnym boisku
- Niezasłużona porażka. Skra nadal bez punktów w rundzie rewanżowej
- Piłkarze budzą się z zimowego snu. Jak wyglądają przygotowania do rozgrywek?
- Piłkarze rozpoczęli rundę wiosenną. Tarpan musiał oddać mecz walkowerem
- XXIX Turniej im. Mariana Kensego to już historia! Kto zwyciężył?
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
AL, w dniu 15-04-2025 11:47:09 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!