Ćwiczenia doskonalące dla strażaków. Cel został osiągnięty

fot. KP PSP Nakło
12 kwietnia br. nad rzeką Noteć w # Nakle nad Notecią przeprowadzono ćwiczenia dla funkcjonariuszy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nakle nad Not., Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szubinie oraz druhów OSP Cukrownia Nakło, OSP Nakło, OSP Górki Zagajne i OSP Sipiory z zakresu efektywnego zarządzenia zaopatrzeniem wodnym podczas pożarów.
Zajęcia praktyczne poprzedzone były dwugodzinnym wykładem z tej tematyki. Głównym zadaniem strażaków było zorganizowanie punktu czerpania wody przy rzece, budowy magistrali wodnej przy wykorzystaniu węży W-75 na odległość około 800 metrów, sprawne przejście z przepompowywania na przetłaczanie (dobranie odpowiedniej armatury), utrzymanie ciągłości podawania wody poprzez regulacje układu pompowo-wężowego.
Założony cel ćwiczeń został osiągnięty, a zdobyta wiedza teoretyczna oraz nabyte umiejętności praktyczne z pewnością przyczynią się do poprawy skuteczności prowadzonych akcji ratowniczo-gaśniczych. W kolejnych tygodniach zaplanowano kilka cykli przedmiotowego szkolenia.
materiał: mł.bryg. Paweł Przybylski, st.str. Jacek Popławski
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria







Czytaj również
- Mieszkańcy zgromadzili się w świetlicy. Proboszcz poświęcił pokarmy
- Dom opieki dziennej dla seniorów. Kiedy rozpoczną się prace remontowe?
- Osoby bez pracy w powiecie. W marcu pokaźny spadek
- Piękny jubileusz. Pani Michalina świętuje 100. urodziny
- Uroczyste święcenie koszyków z pokarmami. Wielka Sobota w Sadkach
Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)