Dzień Zdrowia w Źegludze. Młodzież brała udział w wielu konkurencjach

fot. powierzone
Dzień Zdrowia w Żegludze – # II edycja pełna ruchu, radości i dobrej energii!
10 kwietnia w naszej szkole odbyła się II edycja Dnia Zdrowia w „Żegludze" – wydarzenie, które po raz kolejny połączyło uczniów i nauczycieli wokół tematu zdrowego stylu życia, dobrostanu psychicznego oraz aktywnego spędzania czasu. Dzięki inicjatywie Renaty Łabich, Anity Orzechowskiej i Sary Klesińskiej, przygotowano szereg różnorodnych aktywności, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodzieży.
Młodzież tego dnia brała udział w:
- między klasowy turniej na sali gimnastycznej, podczas którego zespoły rywalizowały w kreatywnych i często zabawnych konkurencjach: od slalomu z jajkiem i biegu po buty, przez układanie wieży z klocków, aż po balonowe starcie czy przeciąganie liny. Emocji i śmiechu nie brakowało!
- Quiz „Nauczyciele kontra Uczniowie”, w którym – poza wiedzą o zdrowiu fizycznym i psychicznym – liczyły się taniec, śpiew, refleks i… poczucie humoru. "Makarena", „Hej Sokoły” czy okrzyki dopingujące – to wszystko stworzyło wyjątkową atmosferę zdrowej rywalizacji.
Uczniowie mogli również zadbać o nawodnienie i energię, częstując się jabłkami i wodą, co idealnie wpisało się w przesłanie wydarzenia.
„Dzień Zdrowia w Żegludze – Edycja II” po raz kolejny udowodnił, że promocja zdrowia może być świetną zabawą i inspiracją do wprowadzania dobrych nawyków. Wspólne działanie, śmiech i aktywność fizyczna zintegrowały społeczność szkolną, dając nadzieję na kolejne równie udane inicjatywy.
materiał: Renata Łabich, Anita Orzechowska, Sara Klesińska
Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.
Galeria










































Czytaj również
- Ekonomiczny sukces uczennicy. Joanna finalistką konkursu
- III Licealny Konkurs Wiedzy o Atmosferze. Jagoda Jóźwicka zwyciężczynią
- Zwiedzili Gdynię i Gdańsk. Były "morskie" atrakcje
- Nowa pracownia matematyczna. Inwestycja w Przyszłość Uczniów
- "Cztery żywioły". X edycja konkursu przyrodniczo-ekologicznego
Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)