Dziś mamy 25 września 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

20 września 2020 2

Znasz potrzebującą rodzinę? Zgłoś ją do Szlachetnej Paczki!

Jeśli chcesz pomóc rodzinom, które najbardziej potrzebują pomocy, już dziś możesz zgłosić #wybraną rodzinę z powiatu nakielskiego do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. W ubiegłym roku pomoc od darczyńców otrzymało 17 rodzin z Nakła i okolic o łącznej kwocie ok. 30000 złotych.. Działało przy tym 22 wolontariuszy. W całej Polsce pomoc otrzymało 14 562 rodzin z najdalszych zakątków kraju. Łączna wartość przekazanej pomocy przekroczyła 45 mln zł.

(czytaj więcej)
18 września 2020 0

Dziecko w mediach społecznościowych. Na czym polega ich przyciągająca siła?

Twoje dziecko jest zafascynowane mediami# społecznościowymi? Warto dowiedzieć się, czego młodzi szukają w social mediach i na czym polega ich przyciągająca siła.

(czytaj więcej)
17 września 2020 0

Trwa nabór na szkolenia dla KGW z woj. kujawsko-pomorskiego

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej już po raz drugi zrealizuje szkolenia #dla Kół Gospodyń Wiejskich w ramach operacji „Lokalne, regionalne i tradycyjne szansą dla Kół Gospodyń Wiejskich II”. Szkolenia będą okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu produktów lokalnych oraz tradycyjnych, a także prowadzenia bieżącej działalności kół. Nabór potrwa do 21 września br.

(czytaj więcej)
16 września 2020 1

Rocznik 2002 - oto Wasza misja. Wniosek o dowód złóżcie przez internet

Ponad 100 tysięcy osób jeszcze przed końcem tego roku skończy 18 lat! Dorosłość #zobowiązuje – wniosek o swój pierwszy dowód osobisty koniecznie złóżcie przez internet. Bo jak nie Wy, to kto? ;-)

(czytaj więcej)
13 września 2020 0

Najprostsza droga. E-usługi dla kierowców

Ponoć przed nami niemal letnia druga połowa# września, a to oznacza, że wielu nabierze ochoty na szybki wyjazd. To doskonały pomysł! Równie dobry jak korzystanie z naszych e-usług, które przygotowaliśmy z myślą o kierowcach.

(czytaj więcej)
12 września 2020 1

Drogi publiczne to nie tory wyścigowe. Statystyki zmuszają do refleksji

Drogi krajowe są coraz bezpieczniejsze. Nowoczesnych dróg# przybywa z roku na rok – obecnie mamy ponad 4200 kilometrów autostrad i dróg ekspresowych, Rośnie liczba bezkolizyjnych rozwiązań komunikacyjnych, stosujemy nowoczesne elementy infrastruktury drogowej dzięki czemu od kilkunastu lat maleje ogólna liczba wypadków. Jednocześnie lawinowo wzrasta skala przekroczeń dopuszczalnych prędkości.

(czytaj więcej)
10 września 2020 1

Wyprawa do lasu. Zadbaj o bezpieczeństwo!

Rozpoczyna się sezon na grzybobranie i piesze wycieczki do# lasów. W Polsce ten sposób spędzania wolnego czasu na łonie natury jest niezwykle popularny. Jednak, aby w pełni cieszyć się urokami leśnych ostępów należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wypraw, aby wyjazd na grzyby był bezpieczny.

(czytaj więcej)
05 września 2020 5

Salmonella w rukoli. Była dostarczana m.in. do Biedronki i Lidla

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował na swojej stronie o wycofaniu wielu partii #rukoli. Powodem jest wykrycie bakterii Salmonella. Produkty sprzedawane były w sklepach Biedronka, Lidl i Selgros, a także dodawane do kanapek w restauracjach McDonalds.

(czytaj więcej)
05 września 2020 0

Kwarantanna skrócona z 14 do 10 dni. Sprawdź nowe zasady

Poniżej zamieszczamy zasady odbywania kwarantanny i izolacji obowiązujące od 2 września 2020 r.

(czytaj więcej)
03 września 2020 1

Na naukę języka obcego nigdy nie jest za późno. Teraz także kursy online

Na naukę języka obcego nigdy nie jest za późno. Potwierdzają to blisko cztery tysiące #mieszkańców Kujaw i Pomorza, którzy skorzystali z marszałkowskich, bezpłatnych kursów języka niemieckiego, angielskiego i francuskiego. Do udziału w zajęciach zapraszamy kolejnych chętnych.

(czytaj więcej)
01 września 2020 0

Bezpieczna droga do szkoły. O czym warto pamiętać?

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2020/2021 uczniowie# wracają do szkół. Po długiej przerwie, w pobliżu placówek oświatowo-wychowawczych, należy spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu kołowego i pieszego.

(czytaj więcej)
01 września 2020 0

Dział ochrony w strukturze jednostki penitencjarnej. Służba więzienna

Za murem. W mundurze. W bezpośrednim kontakcie ze# skazanymi. Wykonują działania ochronne, chroniąc społeczeństwo przed sprawcami przestępstw. Gotowi na podejmowanie działań nieraz z narażeniem własnego zdrowia. To oni – funkcjonariusze działu ochrony Służby Więziennej.

(czytaj więcej)
29 sierpnia 2020 0

Dorabiasz do emerytury lub renty? Od września będą niższe limity

Przejście na emeryturę czy rentę to nie zawsze koniec pracy. Każdy emeryt czy rencista ma prawo# dorobić do swojego świadczenia. Musi jednak pamiętać, że dodatkowe zarobki mogą wpłynąć na to, czy ZUS zawiesi lub zmniejszy świadczenie. Nie wszystkich seniorów limity dotyczą, ale niektórzy z nich powinni zwrócić uwagę czy ich zarobki zbliżają się do progu, którego nie powinni przekroczyć. Limity zarobków zmieniają się, co trzy miesiące: w marcu, czerwcu, we wrześniu i w grudniu. Od września limity będą niższe.

(czytaj więcej)
28 sierpnia 2020 11

Policja przypomina o najważniejszych zasadach i zapowiada kolejne kontrole

W dalszym ciągu obowiązuje część obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią #COVID-19. Chronić przed wirusem możemy się sami. Wystarczy przestrzegać najważniejszych zaleceń, które przypominamy.

(czytaj więcej)
28 sierpnia 2020 6

„Pod biało-czerwoną”. Potrzeba 100 głosów, by maszt i flaga trafiły do gminy!

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej #Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

(czytaj więcej)
25 sierpnia 2020 2

Rozsądne rodzicielstwo. Mity dotyczące opieki nad noworodkiem

Rozsądne rodzicielstwo to nie zbiór sztywnych zasad# i nieprzekraczalnych granic. To raczej podejście, którym warto się kierować w opiece nad maluszkiem. Podejście oparte na rozsądku i poczuciu, że racjonalne decyzje i umiejętność zaufania sobie jako rodzicom zawsze powinny skutkować tym, co najlepsze, zarówno dla dziecka jak i dla pozostałych członków rodziny.

(czytaj więcej)
22 sierpnia 2020 0

Wypoczywajmy nad wodą bezpiecznie! Pamiętajmy o zasadach

Przed nami kolejny weekend z# prognozą upalnych dni i ostatni tydzień wakacji. Tym, którzy spędzą ten czas nad wodą, przypominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Zachęcamy do pobrania aplikacji „Ratunek”, umożliwiającej precyzyjną lokalizację osoby poszkodowanej i szybką pomoc służb WOPR. Numer alarmowy nad wodą: 601 100 100.

(czytaj więcej)
18 sierpnia 2020 1

Bezpieczne wakacje. Jak przygotować się na grzybobranie?

W ramach kampanii "Bezpieczne wakacje – przepis GIS" radzimy# jak przygotować się na grzybobranie. Główną przyczyną zatrucia grzybami jest niewłaściwe rozpoznanie jadalnych i trujących grzybów. Grzybobranie to nasz ulubiony sport narodowy.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)