Dziś mamy 23 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

23 września 2021 3

Posypały się mandaty. Policyjne kontrole na drogach w powiecie

Z myślą o bezpieczeństwie użytkowników powiatowych tras, policjanci# nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili na drogach lokalne działania „Prędkość”. Nie obyło się bez mandatów.

(czytaj więcej)
23 września 2021 0

SMS z prośbą o dopłatę? Uważaj! To kolejny sposób oszustów

Dostałeś sms, w którym dostawca energii lub gazu prosi o# dopłatę niewielkiej kwoty z tytułu zaległości? Nie odpowiadaj na niego, nie wchodź też w żadne linki otrzymane w tego typu wiadomości, gdyż to z pewnością oszustwo.

(czytaj więcej)
23 września 2021 0

W Paterku dachowało audi. Policjanci poszukują świadków zdarzenia

Policjanci poszukują świadków zdarzenia drogowego, do# jakiego doszło w rejonie parku przemysłowego w Paterku. Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu przebiegu zajścia proszone są o kontakt.

(czytaj więcej)
23 września 2021 5

Oszuści znów w natarciu. Jedna z seniorek straciła ponad 100 tys. zł

Kolejne osoby zostały oszukane wczoraj (22.09.2021) przez oszustów. Pamiętajmy, że# policjanci nigdy i pod żadnym pozorem nie zwracają się z prośbą o przekazanie jakichkolwiek kwot pieniędzy. Bądźmy czujni i nie przekazujmy żadnych pieniędzy osobom podającym się za policjantów. To oszuści!

(czytaj więcej)
22 września 2021 0

Pożar na drugim piętrze komendy. Ewakuacja przy użyciu podnośnika

Na terenie Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią odbyły się# ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek wybuchu pożaru w jednym z budynków jednostki. Akcję gaśniczą i ratunkową przeprowadzili nakielscy strażacy.

(czytaj więcej)
22 września 2021 41

Zderzenie bmw z peugeotem. Mieszkaniec Nakła został pouczony

W środę, 22 września około godziny 14.00 na skrzyżowaniu ulic# Jackowskiego i Gimnazjalnej w Nakle zderzyły się dwa pojazdy - osobowy i dostawczy.

(czytaj więcej)
22 września 2021 0

Poranny pożar budynku mieszkalnego. Wezwano 9 zastępów straży

W środowy poranek dziewięć zastępów straży pożarnej walczyło z# pożarem budynku mieszkalnego w Szkocji (gm. Szubin).

(czytaj więcej)
22 września 2021 4

Potrącenie rowerzysty. 13-latek przetransportowany do szpitala

Wczoraj koło godziny 16 na ul. Krajeńskiej w# Więcborku doszło do potrącenia 13-letniego rowerzysty.

(czytaj więcej)
22 września 2021 3

Ukradł ponad 100 zdrapek. Rozpoznajesz tego mężczyznę? (film)

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście zwracają się z# prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobach mogących mieć związek z przestępstwem, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
22 września 2021 0

W trosce o bezpieczeństwo na drodze. Ruszyła kolejna akcja

Bezpieczeństwo użytkowników tras, zależy w dużej mierze od# nich samych. Informują o tym policjanci "drogówki" kontrolowanych kierowców, ale też mundurowi zajmujący się profilaktyką. Szczególnie o kwestiach tych funkcjonariusze przypominają podczas trwania akcji Road Safety Days.

(czytaj więcej)
22 września 2021 5

Nocna interwencja. Siedem osób w osobówce, w tym dwie w bagażniku

W niedzielę 19 września br. o godz. 2:39 pracownik Straży Miejskiej obsługujący# monitoring miejski zauważył grupę 7 osób zbliżających się do samochodu zaparkowanego przy Wełnianym Rynku.

(czytaj więcej)
21 września 2021 14
Ustalenia policji

Zderzenie dwóch samochodów osobowych! Strażacy ponownie w akcji

21 września 2021 roku o godz. 16.26 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych# w Nakle na skrzyżowaniu ul. Strażackiej z ulicą Dąbrowskiego.

(czytaj więcej)
21 września 2021 14
Ustalenia policji

Kolizja z udziałem osobówki! Samochodem uderzył w latarnię

Dzisiaj, 21 września 2021 roku Państwowa Straż Pożarna w Nakle otrzymała zgłoszenie o godz. 15.26 na temat kolizji# drogowej w Mroczy z udziałem samochodu osobowego.

(czytaj więcej)
21 września 2021 3

Działania strażaków na nakielskiej komendzie. Ewakuacja funkcjonariuszy

Dzisiaj, 21 września 2021 roku ok. godz. 10.00 na nakielskiej Komendzie Powiatowej Policji trwała ewakuacja wszystkich funkcjonariuszy# pracujących na miejscu działań.

(czytaj więcej)
21 września 2021 0

Zarzuty za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków. Grożą mu dwa lata więzienia

Dwa lata więzienia grożą 35-latkowi podejrzanemu o prowadzenie opla# pod wpływem amfetaminy. Mieszkaniec powiatu wałeckiego został wyeliminowany z ruchu przez policjantów z Szubina.

(czytaj więcej)
21 września 2021 1

Poszukiwani bracia zatrzymani podczas interwencji. Trafili za kraty

Zameldowani na terenie szubińskiej gminy bracia# poszukiwani byli od ubiegłego miesiąca, gdyż obaj mieli do odbycia karę za przestępstwa z przeszłości. 25 i 30-latek wpadli podczas interwencji i natychmiast trafili za kraty.

(czytaj więcej)
21 września 2021 0

Wypadek z udziałem 31 dzieci! Autobus wpadł do rowu

20 września 2021 roku doszło do wypadku drogowego z udziałem 31 dzieci i 6 osób dorosłych#, w tym 5 opiekunów oraz kierowca autokaru w Wytrębowicach pod Toruniem.

(czytaj więcej)
20 września 2021 0

Poszukiwania Kamila Turzyńskiego. Wyszedł z domu sześć dni temu

Policjanci z Fordonu prowadzą poszukiwania 33-latka, który# 14 września 2021 wyszedł z miejsca zamieszkania nie informując nikogo, gdzie się udaje. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. Funkcjonariusze w tej sprawie ustalają świadków mogących przyczynić się do odnalezienia mężczyzny.

(czytaj więcej)
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)