Dziś mamy 13 czerwca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

13 czerwca 2024 1

Popołudniowa interwencja. Zadymienie w budynku wielorodzinnym

W czwartek, 13 czerwca w godzinach popołudniowych strażacy interweniowali# w jednym z budynków przy ulicy Bydgoskiej w Nakle.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 0

Podsumowanie akcji "Prędkość". Ujawniono 19 wykroczeń

W piątek policjanci w całej Polsce prowadzili wzmożone działania #na drodze w ramach ogólnopolskiej akcji „Prędkość”. Mundurowi szczególną uwagę przywiązywali do egzekwowania wykroczeń polegających na przekraczaniu dozwolonej prędkości.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 0
Wiadomości z regionu

Peugeot stanął w ogniu. Auto spłonęło doszczętnie

We wtorek, 11 czerwca w godzinach wieczornych #w Białych Blotach płonął samochód osoobowy.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2024 0
Wiadomości z regionu

Mężczyzna przygnieciony przez maszynę rolniczą. Nie żyje rolnik

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek#, 11 czerwca Ostatkowie (gm. Łabiszyn). Rolnik został przygnieciony przez prasę rolniczą. Pomimo szybkiej reakcji rodziny i służb życia mężczyzny nie udało się uratować.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 1

Podejrzewano ulatnianie się gazu. Interweniowali strażacy

We wtorek, 11 czerwca w godzinach rannych strażacy# interweniowali na ulicy Staszica w Nakle.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 3
Wiadomości z regionu

Groził matce nożem. Chciał zmusić kobietę do podpisania dokumentów

Za kraty celi trafił 34-letni recydywista #z Wągrowca, który groził matce pozbawieniem życia, zmuszając jednocześnie do podpisania dokumentów. Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Wągrowcu tymczasowo aresztował oprawcę na 3 miesiące.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 6
Wiadomości z regionu

Podróbki warte ponad 2 mln zł. Policjanci zatrzymali 37-latka

Ponad 6400 sztuk podrobionej odzieży różnych marek# zabezpieczyli policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej zwalczający przestępczość gospodarczą. Mężczyzna, który oferował do sprzedaży „podróbki” został zatrzymany. Trwa postępowanie w sprawie naruszenia prawa o własności przemysłowej oraz kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Ze wstępnych ustaleń policjantów straty pokrzywdzonych podmiotów sięgają ponad 2 miliony złotych.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2024 0
Wiadomości z regionu

Samochód potrącił 12-latkę. Błąd rowerzystki i kierującej toyotą

Choć zniszczenia pojazdu wyglądały bardzo poważnie, to potrącona 12-letnia rowerzystka# wyszła z tego zdarzenia bez poważnych obrażeń. W całej sytuacji było wiele nieprawidłowości, stąd warto się nad nią pochylić i wyciągnąć odpowiednie wnioski na przyszłość.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2024 0

Wykryto nieprawidłowości w VAT. KAS zatrzymała trzy osoby

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej# (KAS) zatrzymali 3 osoby podejrzane o wystawianie i posługiwanie się fikcyjnymi fakturami VAT oraz popełnienie zbrodni vatowskich.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2024 6
Wiadomości z regionu

Nocne zderzenie dwóch bmw. Siedem osób rannych (aktualizacja)

W niedziele 9 czerwca br., kilka minut po północy #na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na krajowej 25 w gminie Kamień Krajeński.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2024 0
Wiadomości z regionu

Przyczepa kempingowa w ogniu. Pożar na ogródkach działkowych

W sobotę 8 czerwca br., przed godziną 17# na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze przyczepy kempingowej na ogródkach działkowych w miejscowości Sitno, gmina Sośno.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2024 1

Kolizja przed przejściem dla pieszych. Popołudniowa stłuczka (aktualizacja)

W sobotę, 8 czerwca w godzinach popołudniowych #w Paterku zderzyły się dwa samochody osobowe. Na czas prowadzonych działań odbywał się ruch wahadłowy.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2024 3
Wiadomości z regionu

Wypadek tragiczny w skutkach. Zginął 30-letni policjant

Dziś (8.06.2024 r.) w miejscowości Kąpie (gm. Łabiszyn) doszło do# tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Na miejscu zginął 30-letni policjant z Tucholi, który jechał prywatnym autem. Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci ze Żnina pod nadzorem prokuratora.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2024 5
Wiadomości z regionu

Samochód ciężarowy najechał na tył osobówki. Akcja służb

W piątek 7 czerwca br., przed godziną 12 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej #Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Gdańskiej w Więcborku.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2024 2
Wiadomosci z regionu

Zderzenie motocykla z osobówką. 39-latek trafił do szpitala

W czwartek 6 czerwca br., przed godziną 16 na ulicy #Gdańskiej w Więcborku doszło zderzenia motocykla z samochodem osobowym.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2024 2
Wiadomości z regionu

48-latka oszukana na 112 tys. zł. Telefon od rzekomego policjanta

Oszustwa to przestępstwa, do których dochodzi najczęściej z powodu #świadomego działania sprawcy, który wprowadza w błąd swoją ofiarę. Często informujemy o tym, że pokrzywdzeni w wyniku oszustwa są seniorzy. Ten przykład pokazuje, że nawet osoby czynne zawodowo dają się zwieść. Na szczęście policjanci zatrzymali dwóch tzw. odbieraków bankomatowych.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2024 0

Spalał aluminiowe puszki i kości od drobiu. Mężczyzna ukarany mandatem

W środę 5 maja 2024r. do dyżurnego #nakielskiej Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie, że z komina jednego z nakielskich warsztatów samochodowych wydobywa się dym o zapachu palonej gumy.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2024 10

Skoda uderzyła w barierki. Utworzył się korek

W czwartek, 6 czerwca na odcinku drogi #S5 Szubin-Bydgoszcz doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego. Utworzył się spory korek.

(czytaj więcej)
0

Ile punktów karnych masz na swoim koncie? Możesz sprawdzić przez internet

Zanim wyruszysz w drogę - sprawdź, ile punktów# karnych masz na swoim koncie. Zrobisz to za darmo, szybko i w prosty sposób – przez internet lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Historia mówi przez pokolenia". Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej

„Historia mówi przez pokolenia” – pod tym hasłem w dniach 18–19 czerwca #2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się organizowany przez poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)