Dziś mamy 27 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

27 marca 2023 2

Uszkodzili auta i uciekli. Policja prosi świadków o kontakt

Świadków poniżej opisanych zdarzeń drogowych prosimy o kontakt.

(czytaj więcej)
27 marca 2023 0

Kierowca opla stracił prawo jazdy. Pędził w terenie zabudowanym

Mieszkaniec Bydgoszczy, po spotkaniu z nakielską „drogówką”#, na trzy miesiące stracił prawo jazdy. Wszystko przez to, że w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 55 km/h. Za popełnione wykroczenie kierowca otrzymał też wysoki mandat i punkty karne.

(czytaj więcej)
27 marca 2023 0

Zlekceważył postanowienie sądu. 41-latek wyruszył w trasę bez prawa jazdy

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 41-latkowi, którego nakielscy patrolowcy zatrzymali po tym, jak# lekceważąc postanowienia sądu wsiadł za kierownicę opla i wyruszył w trasę.

(czytaj więcej)
27 marca 2023 4

38-latek wymyślił kradzież. Radiowóz chciał wykorzystać jako taksówkę

Sąd oceni zachowanie mieszkańca nakielskiej gminy, których wymyślił, że został mu skradziony rower# po to, by wykorzystać przybyłych na miejsce policjantów, jako darmową taksówkę. 38-latek poniesie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

(czytaj więcej)
27 marca 2023 1

Usterki układu hamulcowego. Dwa przewozy wstrzymane

W dniu 23 marca br. na krajowej „dziesiątce” kujawsko-pomorscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali# do kontroli estoński ciągnik siodłowy z naczepą, którymi estoński przewoźnik wykonywał międzynarodowy transport drogowy ładunków.

(czytaj więcej)
26 marca 2023 0

Akcja "Łapki” na kierownicę. Działania drogówki w powiecie nakielskim

Trwa ogólnopolska akcja "Łapki” na kierownicę. Do akcji włączyli się mundurowi #nakielskiej "drogówki”. Podczas prowadzonych kontroli, przypominają kierującym o zakazie korzystania z telefonu podczas jazdy.

(czytaj więcej)
26 marca 2023 4
Wiadomości z regionu

Ewakuowano pracowników restauracji. Uszkodzona skrzynka gazowa

W piątek, 24 marca o godzinie 12.28 do jednostki wpłynęło zgłoszenie dotyczące uszkodzonej #skrzynki gazowej na ulicy Dworcowej w Solcu kujawskim

(czytaj więcej)
24 marca 2023 5

16-latek wjechał busem na przejście dla pieszych. Autem kazał kierować ojciec

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego patrolując ulicę #Reja w Wągrowcu zauważyli dostawczego Fiata Ducato, który kontynuował jazdę, pomimo tego, że na przejście wchodzili piesi. Później okazało się, że kierujący to 16-latek, któremu kierować kazał ojciec.

(czytaj więcej)
24 marca 2023 10
Wiadomości z regionu

Zdenerwowany 29-latek chciał skoczyć z dachu. Pomogli policjanci

Szybka reakcja i zdecydowane działanie policjantów ze śródmiejskiego komisariatu pozwoliły w porę #uratować życie 29-latka, który stojąc na dachu budynku chciał targnąć się na swoje życie. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarską.

(czytaj więcej)
24 marca 2023 9

Zderzenie dwóch aut. Na miejscu trzy zastępy straży pożarnej (aktualizacja)

W piątek, 24 marca w Górkach Zagajnych (gm. Kcynia) zderzyły się dwa samochody osobowe.

(czytaj więcej)
24 marca 2023 2
Wiadomości z regionu

Policjanci obserwowali ruch przy pomocy monitoringu. Wykroczeń nie brakowało

Wczoraj (23.03.2023) bydgoscy policjanci włączyli się do ogólnopolskich działań # „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Policjanci ujawnili 188 wykroczeń popełnionych przez kierowców w stosunku do niezmotoryzowanych.

(czytaj więcej)
23 marca 2023 4
Wiadomości z regionu

Toyota stanęła w płomieniach. Z auta prawie nic nie zostało

W czwartek 23 marca br, krótko przed godziną 17 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej #Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu hybrydowego w miejscowości Orzełek, droga krajowa nr 25.

(czytaj więcej)
23 marca 2023 0

Nakielscy policjanci prowadzili działania "NURD”. Nałożono 22 mandaty

Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili wczoraj działania pn.: "NURD”, których celem było# bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Na kontrolowanych trasach nie odnotowano zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
23 marca 2023 0
Wiadomości z regionu

Ponad 36 kg krajanki tytoniowej. Paczki ukryte w samochodzie

Podczas przeszukania samochodu i garażu funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością #gospodarczą toruńskiej komendy odnaleźli przeszło 36 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Policjanci postawili zarzuty 51-latkowi, do którego należał „trefny” towar. Teraz mężczyźnie grozi wysoka grzywna.

(czytaj więcej)
22 marca 2023 25
Wiadomości z regionu

Udusiła dziecko po porodzie. 34-latka skazana na dwa lata więzienia

Dwa lata więzienia dla matki, która zabiła dziecko tuż po porodzie. Kobiecie groziło #5 lat więzienia. Sąd wziął pod uwagę bardzo zły stan psychiczny kobiety, co miało znacząco wpłynąć na jej zachowanie w czasie porodu. Do tragedii doszło Witkowie koło Kamienia Krajeńskiego w lipcu 2020 roku. Prokuratura oskarżyła w tej sprawie także teściową kobiety, która miała pomagać w zabójstwie. Sąd uniewinnił ją z wszystkich zarzutów.

(czytaj więcej)
21 marca 2023 50

Uszkodził zadaszenie stacji! 29-latek został ukarany mandatem

We wtorek, 21 marca w Bielawach (gm. Nakło) kierowca samochodu ciężarowego uszkodził #zadaszenie stacji paliw.

(czytaj więcej)
21 marca 2023 0

Zaginęła Wiktoria Obremska. Policja poszukuje 17-latki

Policjanci ze Szwederowa prowadzą poszukiwania 17-latki, która wczoraj (20.03.2023) wyszła z #miejsca pracy matki nie informując nikogo, gdzie się udaje. Do chwili obecnej nie wróciła do miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze w tej sprawie ustalają świadków mogących przyczynić się do odnalezienia nastolatki.

(czytaj więcej)
21 marca 2023 3
Wiadomości z regionu

38-latka trafiła do aresztu. Pijana kobieta wczoraj uszkodziła karetkę

Ze skrajnie nieodpowiedzialnym i nagannym zachowaniem ze strony 38-letniej mieszkanki #podbydgoskiej Brzozy spotkała się wczoraj załoga pogotowia ratunkowego. Agresywna kobieta, do której medycy otrzymali wezwanie, obrzuciła ich ambulans cegłami. Agresorka została zatrzymana, a po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)