Ścisk w czołówce. Niewielkie różnice zdecydowały o podium

fot. KP
Duet Jan Nowakowski i Bartłomiej Pałubicki zwyciężył w # turnieju brydża sportowego w Nakle. O miejscu na podium decydowały niewielkie różnice procentowe.
W ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski brydżyści w całym kraju rozgrywają turnieje, ułożonymi przez sędziego kartami. Dzięki temu można porównać wyniki uzyskane przez poszczególnych brydżystów z Polski oraz gości z zagranicy.
W poniedziałek, 14 kwietnia w Nakle, rozegrano turniej brydża sportowego w ramach kwietniowej eliminacji KMP. Przybyło 12 par z dwóch powiatów: nakielskiego i bydgoskiego. Grano na zapis maksymalny. Turniej sędziował Piotr Wołowski.
Zwyciężył duet Jan Nowakowski i Bartłomiej Pałubicki. Drugie miejsce zajęła para Mariusz Wróblewicz i Marian Zarembski. Na najniższym stopniu podium uplasował się duet Ziemowit Brzykcy i Krzysztof Popczyński. Wszyscy ci brydżyści należą do klubu Eurobac Nakło.
W turnieju do wpisywania wyników użyto tablety wraz z systemem operacyjnym zakupione z dotacji przekazanej przez firmę Eurobac. Dzięki temu cząstkowe wyniki podawane były na bieżąco, a ostateczne rezultaty były znane zaraz po zakończeniu turnieju.
Wyniki uzyskane przez czołowe pary w turnieju w Nakle dadzą kolejne punkty rankingowe. Po przeliczeniu rezultatów 683 par z 45 na 47 ośrodków, duet Nowakowski i Pałubicki zajmuje 48 miejsce. Para Brzykcy i Popczyński jest na 59 pozycji. Natomiast duet Nikodemski i Heymann plasuje się na 152 lokacie.
Kolejny turniej w Nakle w ramach KMP zaplanowano za dwa tygodnie, na poniedziałek 28 kwietnia o godz. 17.00. Będzie to kwietniowa eliminacja KMP w grze na zapis meczowy.
Wyniki:
1. Jan Nowakowski/Bartłomiej Pałubicki 57.67%
2. Mariusz Wróblewicz/Marian Zarembski 57.00%
3. Ziemowit Brzykcy/Krzysztof Popczyński 56.33%
4. Włodzimierz Heymann/Marek Nikodemski 54.33%
5. Alina Majchrzak/Małgorzata Niedzielska 50.00%
6. Zbigniew Kaczmarek/Marek Grewling 49.67%
7. Adam Kozłowski/Bogdan Najmrodzki 49.33%
8. Krzysztof Dembek/Włodzimierz Suchodolski 49.00%
9. Grzegorz Beczak/Lech Czarnecki 48.67%
10. Joanna Belczyńska/Elżbieta Krajewska 46.67%
11. Stefan Kamiński/Antoni Wilkowski 42.33%
12. Władysław Kurek/Tadeusz Nitka 39.00%.
Galeria
























Czytaj również
Dodaj komentarz
Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
przechodzień, w dniu 17-04-2025 00:16:35 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!