Dziś mamy 19 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

17 kwietnia 2024

Dzieci poznały twórczość Andersena. Nie zabrakło zgadywanek

fot. GBP Sadki

fot. GBP Sadki

17 kwietnia Gminna Biblioteka Publiczna# w Sadkach miała przyjemność ponownie gościć wśród przedszkolaków w Bninie.

Tym razem dzieci dowiedziały się o dwóch ważnych dla bibliotekarzy datach: 2 kwietnia, czyli wtedy, gdy świętowany jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci oraz 23 kwietnia, gdy obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Pierwszy z wymienionych terminów wiąże się z urodzinami Hans Christian Andersen, dlatego też dzieci dowiedziały się o jego twórczości oraz zgadywały tytuły utworów po wybranych ilustracjach. Przedszkolakom poszło znakomicie. Następnie usłyszały parę ciekawostek o książkach. Dowiedziały się o istnieniu pachnącej książki kucharskiej oraz cenie książki w czasach średniowiecza. Aby chwile odetchnąć od pochłanianej wiedzy dzieci zrobiły małą rozgrzewkę, a następnie przyszła chwila na wyciszenie i wysłuchanie fragmentu książki "Raz, dwa, trzy, Piaskowy Wilk" autorstwa Åsy Lind i odpowiedzeniu na pytania dotyczące " ćwiczeń z myślenia". Nawiązując do lektury w drugiej części zajęć dzieci tworzyły własne piaskowe wilki, które z dumą mogły pokazać w domu swoim rodzicom. Ponownie dziękujemy Paniom przedszkolankom za możliwość przeprowadzenia zajęć w miłej i przyjaznej atmosferze

Materiał: Aneta Rózga-Miniszewska / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symbliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Leczenie boreliozy metodą ILADS. Nałożono pierwszą karę pieniężną

Podsumowanie działań Rzecznika Praw Pacjenta w zakresie leczenia# boreliozy metodą ILADS i pierwsza kara pieniężna nałożona w tej sprawie.

(czytaj więcej)
0

Zielone Świątki. Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj Zielone Świątki. Kościół katolicki obchodzi #Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.

(czytaj więcej)
0

Dokumentacja medyczna na żądanie pacjenta. Zapadł wyrok

Udostępnianie dokumentacji medycznej – placówka medyczna ma obowiązek #wysyłki pacjentowi, na jego żądanie, dokumentacji medycznej pocztą. Sąd potwierdza stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta.

(czytaj więcej)