Dzień Osób z Niepełnosprawnością. ZUS zaprasza na wydarzenie
fot. powierzone
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przez cały wrzesień organizuje wydarzenia# z okazji "Dnia Osób z Niepełnosprawnością". W tym roku pod hasłem "budzimy zrozumienie".
W Bydgoszczy obchody ”Dnia Osób z Niepełnosprawnością” ZUS organizuje 22 września w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille`a przy ul. Krasińskiego 10. W godz. od 10 do 13.00 osoby z niepełnosprawnością, a także ich bliscy będą mogli zobaczyć świat oczami osoby niewidomej. W programie m.in. dyscypliny sportowe uprawiane przez uczniów Ośrodka, sztuka teatralna, występy taneczne, a także owoce pracy zakładów aktywizacji zawodowej i warsztatów terapii zajęciowej. W trakcie wydarzenia będzie można również skorzystać z porad specjalistów: ZUS, NFZ, PFRON, PUP, czy poradni psychologiczno-pedagogicznej- informuje Krystyna Michałek, Rzecznik Regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.
Materiał: Krystyna Michałek / regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim
- Pliki do pobrania
- budzimy zrozumienie_ulotka.pdf
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Jedno z najlepszych miejsc na regenerację. Wykorzystaj ten czas
Drzewa przyprószone śniegiem, cisza i #spokój - słychać jedynie skrzypienie śniegu pod butami - zima w lesie ma swój bajkowy urok.
(czytaj więcej)"Demokracja" po sowiecku. Dzień manipulacji i terroru
79 lat temu Polacy tłumnie wzięli udział #w powszechnym głosowaniu do sejmu. 19 stycznia 1947 r. nie zapisał się jednak w naszej historii jako święto demokracji, a jako dzień manipulacji i terroru, stając się jednym z mitów założycielskich tzw. Polski Ludowej.
(czytaj więcej)"Królowa Twojego ogrodu". Pamiętaj o dokarmianiu ptaków
Zimą nie zapominamy dokarmianiu #ptaków. Na osiedlach, w miejskich blokowiskach czy w zaciszu przydomowych ogrodów widać wywieszone słoniny czy napełnione karmniki.
(czytaj więcej)Dziś 106 rocznica. Włączenie Nakła do odrodzonego Państwa Polskiego
Dziś obchodzimy 106. rocznicę wkroczenia# oddziałów #Wojska Polskiego do Nakła i przejęcia przez nie władzy wojskowej. Po blisko 150 latach zaborów Pomorze i Kujawy Zachodnie wróciły do Polski.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Ja, w dniu 19-09-2023 08:56:29 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!