Paszportyzacja polskiej żywności. Konferencja w formie on-line
fot. pixabay
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza #na konferencję w formie on-line, podsumowującą wyniki pilotażu, przeprowadzonego w ramach projektu Paszportyzacja polskiej żywności.
Podczas konferencji zaprezentowany zostanie zakres zrealizowanych prac w ramach pilotażu, jego wyniki oraz rekomendacje odnośnie budowy docelowego systemu IT monitorującego proces produkcji polskiej żywności.
Paszportyzacja polskiej żywności to projekt strategiczny dla polskiego sektora rolno-spożywczego. Przewiduje on budowę i wdrożenie w Polsce cyfrowego systemu gwarantującego efektywne monitorowanie i identyfikowanie informacji o produktach rolno-spożywczych na kluczowych etapach łańcucha dostaw, tj. „od pola do stołu”.
W przypadku jego wdrożenia polski sektor rolno-spożywczy może zyskać narzędzie, w którym znajdą się wiarygodne, rzetelne i niepodrabialne informacje o produkcie żywnościowym, a konsumenci zyskają możliwość sprawdzenia, że nabywana przez nich żywność posiada niepodważalny certyfikat jakości i bezpieczeństwa.
Szczegółowe informacje o projekcie zamieszczone są pod linkiem: https://www.gov.pl/web/kowr/paszportyzacja-polskiej-zywnosci
Rejestracja: https://www.nieruchomoscikowr.gov.pl/ankieta/21
Materiały
Agenda Konferencja-paszportyzacja polskiej żywności wyniki z pilotażu
Źródło: KOWR
Czytaj również
- Sprawozdania od kół gospodyń wiejskich. Kiedy upływa termin?
- Harmonogram naborów wniosków. Wspólna Polityka Rolna
- Komu KRUS przyznaje świadczenie honorowe? Nowe przepisy
- "Chcemy rozmawiać przy stole, a nie stać na granicy". Spotkanie z ministrem
- Dofinansowanie zakupu buhajów. Ruszyła wypłata środków
Dodaj komentarz
Trudny czas dla zwierząt. Słabsze i chore nie przetrwają zimy
Kiedy za oknem pojawi się zimowa aura, temperatura spadnie# poniżej zera, a glebę pokryje warstwa śniegu zacznie się dla zwierząt ciężki okres. Mimo że wypracowały one kilka strategii na przetrwanie zimowych warunków, nie wszystkie z nich przeżywają, zwłaszcza gdy pogoda jest wyjątkowo niesprzyjająca.
(czytaj więcej)Natarcie w mroźną noc. Rocznica bitwy o Ślesin
Nakło, leżące na wysokim prawym brzegu Noteci, wyzwoliło się samorzutnie# spod władzy niemieckiej 1 stycznia 1919 r. Była w tym duża zasługa energicznego dowódcy miejscowych oddziałów powstańczych – podporucznika Edmunda Bartkowskiego.
(czytaj więcej)10 lat z Kartą Dużej Rodziny. Kto może korzystać ze zniżek?
Dzięki Karcie Dużej Rodziny już od 10 lat rodziny #wielodzietne mogą korzystać z bogatego systemu zniżek i ulg w wielu miejscach w całej Polsce – zarówno w podmiotach publicznych, jak i prywatnych firmach. Gdzie znaleźć listę partnerów? Komu przysługuje taka karta?
(czytaj więcej)"Nie taki straszny wilk". Podróżnik Michał w nakielskiej gminie
Przez teren nakielskiej gminy przeszedł podróżnik# Michał - społecznik i założyciel Fundacji Równe Moce.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Ja, w dniu 13-11-2023 13:15:48 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!