Dziś mamy 24 września 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

29 maja 2023

Grecka przygoda dobiegła końca. Uczniowie na dwutygodniowych stażach

fot. powierzone

fot. powierzone

W piątek, 26 maja nasza fantastyczna dwutygodniowa grecka przygoda# dobiegła końca.

Zanim wróciliśmy do domów bardzo aktywnie spędziliśmy drugi tydzień zawodowych staży w Salonikach. Byliśmy na praktycznych zajęciach w schronisku dla bezpańskich zwierząt, gościliśmy w gospodarstwie ekologicznym, gdzie zapoznaliśmy się z systemem jego zarządzania oraz metodami produkcji opartymi na naturalnych substancjach i procesach, odwiedziliśmy również prywatną stajnię, w której podziwialiśmy konie rasy hiszpańskiej.

W tym tygodniu pogoda wyjątkowo nam dopisywała, dlatego dwukrotnie relaksowaliśmy się na przepięknej plaży Perea nad Morzem Egejskim. Odważniejsi, oprócz kąpieli słonecznych zażywali również wodnych.

Wieczorami dużo spacerowaliśmy, podziwiając zabytki miasta. Mieliśmy okazję zobaczyć mury obronne i baszty wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, klasztor Vlatadon, przy którym zachwyciły nas woliery z różnymi gatunkami ptaków i zwierząt. Oprócz tego podziwialiśmy katedrę św. Dymitra, patrona Salonik.

Na koniec naszego pobytu odbyło się podsumowanie projektu. Wszyscy uczestnicy jednomyślnie podkreślili, że był to czas, niezwykłych i niezapomnianych doświadczeń, przy okazji których można było doskonalić różnorodne umiejętności, a głównie ze znajomości języka angielskiego.

Materiał: Zofia Perdoch, Zofia Senska, Zofia Zabrocka, Martyna Chylewska

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Ustanowiony w 1958 r.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Głuchych i Języka Migowego.

(czytaj więcej)
0

Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)