Dziś mamy 13 czerwca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

29 maja 2023

Grecka przygoda dobiegła końca. Uczniowie na dwutygodniowych stażach

fot. powierzone

fot. powierzone

W piątek, 26 maja nasza fantastyczna dwutygodniowa grecka przygoda# dobiegła końca.

Zanim wróciliśmy do domów bardzo aktywnie spędziliśmy drugi tydzień zawodowych staży w Salonikach. Byliśmy na praktycznych zajęciach w schronisku dla bezpańskich zwierząt, gościliśmy w gospodarstwie ekologicznym, gdzie zapoznaliśmy się z systemem jego zarządzania oraz metodami produkcji opartymi na naturalnych substancjach i procesach, odwiedziliśmy również prywatną stajnię, w której podziwialiśmy konie rasy hiszpańskiej.

W tym tygodniu pogoda wyjątkowo nam dopisywała, dlatego dwukrotnie relaksowaliśmy się na przepięknej plaży Perea nad Morzem Egejskim. Odważniejsi, oprócz kąpieli słonecznych zażywali również wodnych.

Wieczorami dużo spacerowaliśmy, podziwiając zabytki miasta. Mieliśmy okazję zobaczyć mury obronne i baszty wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, klasztor Vlatadon, przy którym zachwyciły nas woliery z różnymi gatunkami ptaków i zwierząt. Oprócz tego podziwialiśmy katedrę św. Dymitra, patrona Salonik.

Na koniec naszego pobytu odbyło się podsumowanie projektu. Wszyscy uczestnicy jednomyślnie podkreślili, że był to czas, niezwykłych i niezapomnianych doświadczeń, przy okazji których można było doskonalić różnorodne umiejętności, a głównie ze znajomości języka angielskiego.

Materiał: Zofia Perdoch, Zofia Senska, Zofia Zabrocka, Martyna Chylewska

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ile punktów karnych masz na swoim koncie? Możesz sprawdzić przez internet

Zanim wyruszysz w drogę - sprawdź, ile punktów# karnych masz na swoim koncie. Zrobisz to za darmo, szybko i w prosty sposób – przez internet lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Historia mówi przez pokolenia". Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej

„Historia mówi przez pokolenia” – pod tym hasłem w dniach 18–19 czerwca #2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się organizowany przez poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)