Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

25 maja 2023

Konsultanci wojewódzcy w ochronie zdrowia. Wojewoda powołał siedem osób

fot. KPUW

fot. KPUW

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz powołał dziś siedem osób, które dołączą do grona #78 konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia.

Konsultanci wojewódzcy wykonują zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta. Są ciałem doradczym oraz przedstawicielem Wojewody w reprezentowanej dziedzinie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podkreślił, że niektórzy przez wiele lat łączą pełnienie funkcji konsultanta wojewódzkiego ze swoimi zawodowymi obowiązkami, a w swojej działalności nie ograniczają się wyłącznie do wypełniania nałożonych ustawą zadań, lecz z wielkim zaangażowaniem podejmują wiele prac mających na celu dalszy, dynamiczny rozwój poszczególnych dziedzin medycyny w naszym województwie.

- Państwa działania, które mają na celu stałe podnoszenie poziomu prowadzonej w skali województwa działalności diagnostycznej, leczniczo-usługowej oraz szkoleniowo-edukacyjnej, przyczyniają się do poprawy funkcjonowania systemu ochrony zdrowia na terenie województwa kujawsko-pomorskiego - dodał wojewoda.

Reprezentant rządu w terenie zwrócił uwagę na to, że rola konsultantów wojewódzkich jest szczególna, ponieważ biorą oni udział w pracach nad ważnymi dokumentami strategicznymi dla województwa, planują specjalizacje, a także nierzadko są pytani w trudnych sprawach związanych z kłopotami w wyniku badań medycznych.

Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału NFZ w Bydgoszczy Jan Gessek dziękował wszystkim powołanym za ostatnie lata pracy i zaangażowania podczas niełatwej sytuacji związanej z epidemią COVID-19.

- Tak naprawdę jesteśmy w procesie permanentnego wdrażania wielu istotnych zmian w służbie zdrowia, w czym państwo bardzo czynnie uczestniczycie. To chociażby opieka koordynowana i wzorowa współpraca z konsultantem wojewódzkim w dziedzinie medycyny rodzinnej. Jest to jeden z wielu przykładów, że nasza współpraca jest bardzo dobra i bardzo się cieszę, że będziemy ją kontynuować – dodał.

Pełnomocnik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego do spraw jednostek samorządu terytorialnego Przemysław Przybylski dziękował powołanym konsultantom za ten ogrom pracy, trud i doświadczenie.

- Rolą konsultantów jest również to, żeby wytyczać i zagospodarowywać nowe obszary, ale przede wszystkim pokazywać nową jakość, w tych obszarach, które w pewien sposób będziecie Państwo nadzorować, ale również będziecie tworzyć wizję tych obszarów – mówił.

Pięciu konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia będzie pełniło swoją 5-letnią kadencję po raz kolejny. Są to:

 • lek. med. Beata Kościałkowska, konsultant wojewódzki w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii,
 • dr n. med. Tomasz Grzela, konsultant wojewódzki w dziedzinie chirurgii naczyniowej,
 • dr n. med. Radosława Staszak-Kowalska, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób płuc dzieci,
 • lek. dent. Ewa Chmielewska, konsultant wojewódzki w dziedzinie ortodoncji,
 • dr n. med. Andrzej Kołtan, konsultant wojewódzki w dziedzinie pediatrii.

Natomiast dwoje konsultantów wojewódzkich będzie pełniło tę funkcję po raz pierwszy:

 • dr hab. n. med. Krzysztof Czyżewski, prof. UMK w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej,
 • lek. dent. Anna Lewandowska w dziedzinie stomatologii dziecięcej.

Materiał: KPUW

Oceń artykuł: 66 165

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (15)

  Ja, w dniu 25-05-2023 15:44:21 napisał:

  Ochrona zdrowia braawoo śmiech na sali . Zmiany w służbie zdrowia to znaczy będzie gorzej jak jest ja do ortopedy zczekam dwa miesiące podejrzenie pęknięcia kręgu brawo służba zdrowia.

  odpowiedz

  • -4 (12)

  Mig, w dniu 26-05-2023 10:20:05 napisał:

  To im najlepiej wychodzi ściemnianie, powoływanie rodzin, znajomych na etaty. Czy was nie wkurza to że do systemu wpłynęło dodatkowo z naszych kieszeni kilkadziesiąt miliardów, nie ma poprawy i jest jeszcze gorzej? Są pieniądze na 800 plus dla bogaczy a nie ma na leczenie chorych dzieci i dorosłych. Ludzie po wypadkach dostają terminy na rehabilitację za parę m-cy, muszą iść prywatnie tak samo dentysta, neurolog itd. itp.

  odpowiedz

  • -3 (9)

  Znachor , w dniu 26-05-2023 23:23:57 napisał:

  Co za buta arogancja i tupet by takie brednie wciskać. Służba zdrowia także za rządów PiS jest fasadą. Doprowadzona do kompletnej ruiny. Pseudo działania pozorujące poprawę . W przeddzień wyborów i protestów środowiska medycznego pisowska władza wydała dyspozycje swoim funkcjonariuszom w terenie by Ci rozsiewali propagandę i pozorowali troskę o zdrowie Polaków.Podłość ludzka nie zna granic.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)