Nowa siatka połączeń. Więcej kursów pociągów do Poznania

fot. Andrzej Goiński/UMWKP
Od czerwcowej korekty rozkładu jazdy uruchomimy codzienne dodatkowe #cztery bezpośrednie kursy na trasie Toruń Wschodni/Toruń Główny – Poznań Główny oraz dwa nowe Bydgoszcz Główna – Poznań Główny.
- Konsekwentnie zabiegamy o jak najlepszą siatkę połączeń. Wprowadzane zmiany godzin odjazdów pociągów dostosowujemy do potrzeb pasażerów m.in. dojeżdżających do pracy lub szkoły, a dzięki współpracy z naszymi partnerami z Wielkopolski po długich negocjacjach udało się od czerwca uruchomić kolejne pary pociągów łączącą nasze województwo z Poznaniem – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.
Oferta transportowa dotycząca połączeń kolejowych między stolicą Wielkopolski a Toruniem zostanie wzbogacona o dodatkowe 4 pary pociągów (dotychczas była jedna, od czerwca łącznie będzie to 5 par na dobę). 4 pary odjeżdżać będą z Torunia Wschodniego, jedna z Torunia Głównego. Na linii Poznań-Bydgoszcz zaplanowane zostały 2 nowe pary pociągów. Na wprowadzeniu bezpośrednich połączeń do Poznania zyskają także mieszkańcy Mogilna, którzy od czerwca będą mogli korzystać z 7 dodatkowych par pociągów do obu stolic województwa.
Poniżej wstępny rozkład jazdy (godziny odjazdu i przyjazdu pociągów mogą ulec nieznacznym przesunięciom):
Więcej zmian na torach
To kolejne wprowadzone w rozkładach jazdy zmiany. Wraz z czerwcową korektą pojawią się także dodatkowe poranne pociągi na trasach Kutno – Bydgoszcz i Toruń – Kutno.
Ponoszony przez samorząd województwa koszt uruchomienia dodatkowych połączeń na trasach Kutno – Bydgoszcz i Toruń – Kutno oraz połączeń do stolicy Wielkopolski to 5,7 mln złotych (od 11 czerwca do 9 grudnia).
Od początku roku dodatkowa para pociągów wyjeżdża z Torunia do Sierpca, uruchomiona została także nowa para łącząca Bydgoszcz z Tucholą. Jeżdżący dotychczas od poniedziałku do soboty poranny pociąg z Grudziądza do Bydgoszczy wyjeżdża na tory także w niedzielę. Wraz z marcową korektą uruchomiono także nowe poranne połączenie z Kutna jako przedłużenie dotychczasowego pociągu Kaliska Kujawskie – Bydgoszcz przez Włocławek i Toruń.
Za obsługę regionalnych pasażerskich połączeń kolejowych w naszym regionie (do 2030 roku) odpowiedzialni są operatorzy Arriva RP i Polregio. Rozkłady jazdy dostępne są na stronach www.arriva.pl oraz www.polregio.pl.
Roczny koszt, jaki ponosi samorząd województwa kujawsko-pomorskiego za regionalne pasażerskie połączenia kolejowe to blisko 200 mln złotych. Na tę sumę składają się opłaty dla operatorów - 171 mln złotych – i opłaty za dostęp do infrastruktury kolejowej dla PKP PLK (28 mln złotych).
Materiał: Departament Transportu i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Czytaj również
- Sesja sejmiku województwa. Co będzie tematem najbliższych obrad?
- Wymiana kopciuchów. Wkrótce nabór kolejnych wniosków
- "Liczy się jakość”. Okolicznościowa konferencja i wręczenie odznaczeń
- Wzrost zaburzeń psychicznych wśród dzieci. Spotkania edukacyjne
- Pożegnanie druhów. "Niosąc pomoc, ponieśli najwyższą ofiarę"
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.
(czytaj więcej)Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Ustanowiony w 1958 r.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Głuchych i Języka Migowego.
(czytaj więcej)Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.
(czytaj więcej)Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.
(czytaj więcej)
Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad
Bastet, w dniu 01-06-2023 14:45:57 napisał:
odpowiedz
zdelegalizować pis, w dniu 01-06-2023 17:18:52 napisał:
odpowiedz
nakiel, w dniu 02-06-2023 09:41:46 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!