Dziś mamy 2 czerwca 2026, wtorek, imieniny obchodzą:

07 kwietnia 2026

Nowa wersja portalu eZUS. Już dostępna

fot. powierzone

fot. powierzone

E-urząd ZUS jest już dostępny #w nowej wersji. Mogą z niego korzystać wszyscy przedsiębiorcy – płatnicy składek. Interfejs jest przejrzysty i przyjazny dla użytkownika, dzięki czemu załatwianie spraw w ZUS-ie jest prostsze i zajmuje mniej czasu.

- Przedsiębiorcy mogą już korzystać z nowej wersji portalu eZUS. Nowe konto płatnika składek jest bardziej przejrzyste, intuicyjne i dostosowane do ich codziennych potrzeb. Wszystkie wnioski w wersji elektronicznej zyskały nową formę. Kreatory prowadzą użytkownika przez kolejne etapy tworzenia dokumentu, pokazują postęp jego przygotowania, a na końcu jasno informują, czy został pomyślnie wysłany. Rozwiązanie to ogranicza błędy i ułatwia składanie wniosków. Zmiany w wyglądzie i funkcjonalności zostały wprowadzone na podstawie sugestii użytkowników i poprzedzone pilotażem – informuje Katarzyna Krupicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa podlaskiego.

Nowy widok zamiast wielu zakładek

W nowej wersji eZUS przedsiębiorcy mają szybki dostęp do najważniejszych informacji dotyczących rozliczeń z ZUS-em oraz zwolnień lekarskich swoich pracowników. Mogą również łatwo sprawdzić złożone deklaracje oraz wiadomości z ZUS-u. Bezpośrednio z okna startowego można przejść do swoich spraw lub do katalogu usług. Nowy widok zastąpił kilka dotychczasowych oddzielnych zakładek. Teraz jest to jedno miejsce, w którym użytkownik może uporządkować najważniejsze informacje i dostosować ich układ do własnych potrzeb.

Sprawy i wiadomości w jednym miejscu

Wszystkie sprawy płatnika są teraz połączone w wątki. Dzięki temu można łatwo sprawdzić, na jakim etapie znajduje się dana sprawa oraz czy ZUS udzielił już odpowiedzi na korespondencję. Pasek postępu pokazuje również status sprawy.

Zmienił się także widok wiadomości. Skrzynka została podzielona na trzy części: powiadomienia, korespondencję z Centrum Kontaktu Klientów oraz komunikaty. Nowe wiadomości są tam wyraźnie oznaczone.

Nowy widok „Wiadomości” został zaprojektowany tak, aby były one dostępne już na stronie startowej wraz z informacją o nieodczytanej korespondencji. Wymiana korespondencji w tej samej sprawie jest połączona w jeden wątek – podobnie jak w powszechnie znanych programach do obsługi poczty elektronicznej. Dzięki temu użytkownikom łatwiej będzie zarządzać korespondencją z ZUS-u dostępną w portalu.

Kolejny krok to zmiana profilu indywidualnego

Trwają prace nad unowocześnieniem w eZUS profilu klienta indywidualnego (ubezpieczonego i świadczeniobiorcy), a także profili komornika i lekarza. Zmiany planowane są również w aplikacji ePłatnik, która służy do składania dokumentów ubezpieczeniowych. Na obecnym etapie wdrożenia aplikacja ta pozostała w dotychczasowym kształcie.

Materiał: Katarzyna Krupicka / regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa podlaskiego

Oceń artykuł: 32 34

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (7)

    Js, w dniu 09-04-2026 08:19:40 napisał:

    Brać sie za robotę nie jakieś e. badziewie

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Korzystanie ze środowiska
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Planta Vit-10 Nawóz do storczyków
14,90PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Zakrętki do słoików 6tki, 82 mm złote 10 sztuk
7,50PLN
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Zeszyt A4 w trzy linie 32 kartki Interdruk – do nauki pisania
9,99PLN
0

Święto Centrum Szkolenia WOT. Uroczysty apel

29 maja Centrum Szkolenia Wojsk# Obrony Terytorialnej po raz pierwszy obchodziło swoje święto w Grudziądzu. Tegoroczne uroczystości miały szczególny charakter, ponieważ były pierwszymi zorganizowanymi po przeniesieniu jednostki z Torunia do Grudziądza, które nastąpiło w styczniu 2026 roku. Wydarzenie stało się nie tylko okazją do podsumowania działalności Centrum, ale również świętem mieszkańców miasta i regionu.

(czytaj więcej)
0

Niebieska pełnia księżyca. Bez zmiany barwy

W ostatnią noc maja na niebie pojawi się #wyjątkowe zjawisko astronomiczne – druga pełnia Księżyca w tym samym miesiącu, znana jako tzw. „Niebieski Księżyc”. Mimo swojej nazwy nie oznacza ona zmiany barwy naszego naturalnego satelity – Księżyc pozostanie srebrzysty jak zwykle. Określenie to odnosi się wyłącznie do sytuacji, w której w jednym miesiącu kalendarzowym występują dwie pełnie.

(czytaj więcej)
0

Trzydniowa akcja. Kilkadziesiąt donacji krwi

W dniach 11–13 maja #br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Grudziądzu zorganizowano tydzień Honorowego Dawstwa Krwi pod hasłem „W boju i potrzebie krwi nie szczędząc”. Inicjatywa połączyła działania promujące zdrowie, aktywność fizyczną oraz ideę bezinteresownej pomocy potrzebującym.

(czytaj więcej)
0

Pamięć o Bohaterze. Świadectwo odwagi, służby i walki

13 maja 1901 r. urodził się# rotmistrz Witold Pilecki – ochotnik do Auschwitz, żołnierz Polskiego Państwa Podziemnego, autor raportów o niemieckich zbrodniach i niezłomny patriota.

(czytaj więcej)