Dziś mamy 24 września 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

10 czerwca 2023

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Ożywiona dyskusja w bibliotece

fot. GBP Sadki

fot. GBP Sadki

Początek czerwca to czas na świętowanie XX II Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Z tej okazji #Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach, dnia 6 czerwca, zaprosiła klasę II wraz z wychowawcą panią Judytą Pawlaczyk na lekcję biblioteczną.

Podczas niej wspólnie wysłuchaliśmy wiersza "Lokomotywa" J. Tuwima, a następnie pani dyrektor biblioteki przeczytała książkę "Amadeusz Foczka (ale z głową bobra)" Marii Sternickiej-Urbanke. Była to dowcipna historyjka o fryzjerze Amadeuszu, będącym foką z głową bobra. Pewnego dnia w swoim zakładzie fryzjerskim spotyka on nietypowe postaci - Longinę Dystans (pół gepardzicę, pół żółwia) czy Werę Wiórek (pół owcy pół wiewiórki) . Te spotkania powodują, że nasz bohater zaczyna się zastanawiać kim właściwie jest - foką z głową bobra czy bobrem z ciałem foki? Książka ta niesie ze sobą ważny przekaz i była pretekstem do dalszej rozmowy z uczniami, na temat tego kim jesteśmy i co to znaczy być sobą?

Po bardzo ożywionej dyskusji dzieci przeszły do czytelni, aby stworzyć własne niepowtarzalne zwierzęta. Gdy wszystkie zwierzaki były gotowe, drugoklasiści wymyślali im nazwy oraz zastanawiali się nad ich cechami, nawiązując do dwóch różnych połówek ciała. Wszyscy uczestnicy wsrsztatów wykazali się ogromną kreatywnością oraz wyobraźnią podczas tworzenia rysunków, dzięki czemu powstało wiele szalonych i nierealistycznych pomysłów.

Materiał: Joanna Brzozowska / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Ustanowiony w 1958 r.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Głuchych i Języka Migowego.

(czytaj więcej)
0

Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)