Dziś mamy 2 czerwca 2025, poniedziałek, imieniny obchodzą:

15 maja 2025

Pałucki Festiwal Smaków i Tradycji. Rusza nabór wystawców!

Już 13 czerwca (piątek) serce Szubina # – miejski Rynek – wypełni się zapachem domowych potraw, kolorami ludowego rękodzieła i dźwiękami muzyki prosto z Pałuk. Trwa wielkie odliczanie do Pałuckiego Festiwalu Smaków i Tradycji, a organizator – Szubiński Dom Kultury – rusza z naborem wystawców!

Jeśli tworzysz coś z pasją – gotujesz, pieczesz, szyjesz, haftujesz albo wyplatasz kosze czy miody lejesz – to wydarzenie właśnie dla Ciebie. Już 16 maja o godzinie 7:00 rusza nabór wystawców – zgłoszenia będą przyjmowane online do 31 maja (do północy) poprzez formularz online (link w komentarzu). Regulamin dostępny jest na stronie organizatora festiwalu. Dla osób, które chcą się zgłosić, ale mają trudności z wypełnieniem formularza online (np. z powodu braku dostępu do internetu lub wieku), Szubiński Dom Kultury oferuje pomoc.

Wystarczy skontaktować się z organizatorem, który udzieli wsparcia przy rejestracji. Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 200 zł. Wystawcy będą mieli zapewnione drewniane stoiska oraz dostęp do energii elektrycznej. Organizatorzy zapraszają mieszkańców całego regionu – nie tylko Gminy Szubin – do wspólnego świętowania, jednak festiwal ma charakter otwarty i skierowany jest do szerokiego grona uczestników. Liczba miejsc jest ograniczona. Dla zainteresowanych wystawców przewidziano również udział w dwóch bezpłatnych konkursach: – „Smak Pałuk” – na najlepszą regionalną potrawę, – „Najciekawsze stoisko” – oceniane pod kątem estetyki i nawiązania do tradycji.

Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe, a regulaminy konkursów również dostępne są na stronie Szubińskiego Domu Kultury.

Festiwal to nie tylko jarmark – to żywa opowieść o naszej tożsamości. Podczas wydarzenia na scenie zaprezentują się zespoły ludowe z całego regionu, a wieczorem na zakończenie wystąpi uwielbiany zespół Kwiaty Polskie, który wprowadzi wszystkich w muzyczny klimat.

Organizatorzy serdecznie zachęcają: zarezerwujcie sobie czas 13 czerwca i koniecznie zajrzyjcie na Rynek w Szubinie w godz. 16:00–21:00! To będzie popołudnie pełne smaków, muzyki, spotkań i wszystkiego, co najlepsze w pałuckiej tradycji. Przyjdźcie z rodziną, zaproście znajomych – warto przeżyć to razem. Szubin zaprasza Pałuki – i nie tylko!

materiał: SzDK

Oceń artykuł: 12 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Janusz, w dniu 23-05-2025 15:34:50 napisał:

    Rynek miejski,symbol dachów krytych eternitem.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Praca na wysokości
60PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
KOBIZE
500PLN
0

Jak zachować się podczas burzy? Skorzystaj z poradnika

O burzy mówimy wtedy, gdy następuje jedno lub kilka #nagłych wyładowań atmosferycznych (piorunów). Wyładowania występują zarówno pomiędzy chmurami, jak i między chmurą a ziemią. Zwykle burzy towarzyszą intensywne opady deszczu, często z gradobiciem, oraz porywisty wiatr.

(czytaj więcej)
0

Kontrole upraw na obecność GMO. Co wykazały badania?

Podjęte czynności dotyczące upraw GMO# były realizowane poprzez kontrole materiału siewnego znajdującego się w obrocie oraz plantacji nasiennych i produkcyjnych: kukurydzy, rzepaku jarego i ozimego oraz soi.

(czytaj więcej)
0

Udar to czas! Bardzo ważna jest profilaktyka

Według danych NFZ udar mózgu# stanowi drugą po chorobach serca najczęstszą przyczynę zgonu. Jest również głównym powodem niesprawności osób dorosłych.

(czytaj więcej)
0

"Wygrać siebie". Pełna energii muzyczna opowieść na Dzień Dziecka

"Wygrać siebie" w wykonaniu grupy wokalnej Mini Medici #to pełna energii muzyczna opowieść o wartościach, dorastaniu, wyborach i sile rodzinnego wsparcia.

(czytaj więcej)