Dziś mamy 20 czerwca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

23 maja 2024

Pszczelarka opowiadała o swojej pasji. Wartościowe warsztaty dla dzieci

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

We wtorek, 21 maja odwiedziły nas dwie grupy# przedszkolne: z przedszkola Dobre Ludki oraz z oddziału przedszkolnego przy szkole. Dzieci miały okazję bliżej poznać życie pszczół. A to za sprawą wizyty Pani Marty Konek, pszczelarki, która pięknie opowiada o swojej pasji.

Spotkania przeprowadzone zostały w dwóch grupach. Pani Marta odczytała dzieciom fragment swojej książki, który stał się idealnym pretekstem do rozmowy o pszczołach. Następnie wszyscy mogli przymierzyć kapelusze pszczelarskie, dotknąć sztabkę wosku pszczelego.

Nie mogło zabraknąć zajęć praktycznych. Tutaj instruktorka wręczyła dzieciom arkusze wosku pszczelego i sznureczki. Przedszkolaki z chęcią tworzyły z nich świeczki. Wielką przyjemność sprawiło dzieciom ich dekorowanie. Każdy opuszczał salę z wyjątkowym upominkiem.

Serdecznie dziękujemy Pani Marcie za bardzo wartościowe i miłe warsztaty. Do zobaczenia.

Podziękowania ślemy również dla Pani Sylwii oraz Pani Mariki za przyjęcie zaproszenia.

Materiał: Monika Mitek / GOK Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)