Dziś mamy 19 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

10 maja 2024

"Ruch to zdrowie". Wyłoniono zwycięzców konkursu recytatorskiego

fot. powierzone

fot. powierzone

9 maja 2024r. w Przedszkolu #Gminy Sadki "Dobre Ludki", oddział w Dębionku, odbył się konkurs recytatorski pod hasłem "Ruch to zdrowie."

Tematyka tegorocznego konkursu jest odpowiedzią na kierunki polityki oświatowej państwa, które przedszkole realizuje. Jednym z priorytetów MEN na rok szkolny 2023/2024 jest "Wspieranie i zachęcanie uczniów do rozwijania ich aktywności fizycznej ", stąd pomysł na recytację wierszy o tematyce sportowej.

Do konkursu zgłoszonych zostało 12 dzieci z 3 placówek: z Bnina, Sadek i Dębionka.

Jury w składzie: p. Joanna Nowicka – kierownik Gminnego Zespołu Obsługi Oświaty w Sadkach, p. Karolina Narloch - pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach – filia w Radziczu, p. Mariusz Czyż – zastępca kierownika referatu organizacyjnego Urzędu Gminy w Sadkach wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

3,4 - latki:

I.  Piotr Lewiński - Sadki

5,6 - latki:

I. Marta Mocek - Bnin

II. Maja Szpojda – Dębionek

III. Olga Lewińska - Sadki

Pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia!

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy odwagi! Rodzicom i nauczycielom serdecznie dziękuję za przygotowanie dzieci do konkursu oraz za zapewnienie dzieciom transportu do Dębionka. Pani dyrektor przedszkola „Dobre Ludki”, Dorocie Wiśniewskiej, dziękuję za pomoc w organizacji konkursu. Szanownemu Jury dziękujemy za owocną pracę w komisji konkursowej!

Materiał: Wychowawca Magdalena Drozdowska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 26 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symbliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Leczenie boreliozy metodą ILADS. Nałożono pierwszą karę pieniężną

Podsumowanie działań Rzecznika Praw Pacjenta w zakresie leczenia# boreliozy metodą ILADS i pierwsza kara pieniężna nałożona w tej sprawie.

(czytaj więcej)
0

Zielone Świątki. Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj Zielone Świątki. Kościół katolicki obchodzi #Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.

(czytaj więcej)
0

Dokumentacja medyczna na żądanie pacjenta. Zapadł wyrok

Udostępnianie dokumentacji medycznej – placówka medyczna ma obowiązek #wysyłki pacjentowi, na jego żądanie, dokumentacji medycznej pocztą. Sąd potwierdza stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta.

(czytaj więcej)