Tętniąca życiem Gacówka Pałucka. To już piąta edycja festiwalu tradycji!
fot. MM
Gacówka Pałucka stworzona przez #Michałą Gackę oraz Patrycję Cywińską-Gackę okazała się po raz kolejny miejscem organizacji tradycyjnego już festiwalu tradycji pn. "Pałukowisko". To już piąta edycja tego niezwykle klimatycznego wydarzenia.
Pałukowisko rozpoczęło się dokładnie o godz. 13:00, a na przybyłych czekały warsztaty tworzenia ogromnych kwiatów z bibuły, które poprowadziła Marzena Zawichrowska. Od tej samej godziny na teren Gacówki Pałuckiej zwitały również uwielbiane zwłaszcza przez najmłodszych - alpaki. Był to jednak dopiero początek atrakcji. Od godz. 14:00 czynny był plac zabaw w starym stylu prowadzony przez Justynę Makarewicz, a także warsztaty malowania toreb, które prowadziła Justyna Permus-Sałańska. Czynna była również wystawa Antoniego Ziemniaka i Andrzeja Łuszpińskiego, gdzie można było zobaczyć miniatury maszyn parowych.
W dalszej kolejności - począwszy od godziny 15:00 zaplanowano wiele innych atrakcji, jak chociażby kącik naukowca (Kacper Gacka), warsztaty zielarskie (Maria Gumul), wycieczka do lasu pt. "Lasy i gobliny - leśna przygoda" (Joanna Porębska).
O godz. 17:00 rozpoczną się natomiast warsztaty śpiewu z zespołęm SVAHY, a godzinę później przyjdzie czas na część koncertową. Wystąpią: Zespół Regionalny Pałuki, Marta Bejma z zespołem oraz zespół Chrust.
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie dla Powiatu nakielskiego „Wszystko dla nas”. Partnerem imprezy jest Fundacja PVE Dobra Energia, natomiast Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbieta Piniewska.
Impreza odbyła się dzięki otrzymanemu dofinansowaniu ze strony Starostwa Powiatowego w Nakle, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Przewodniczącej Sejmiku Województwa, Banku Spółdzielczego w Kcyni, Fundacji PVE Dobra Energia.
Patronat naukowy nad imprezą objął Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK, a wydarzenie swoim nieocenionym wsparciem wspomogło również Koło Gospodyń Wiejskich „Pokolenia” ze Studzienek.
Galeria
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Urozmaicona śniadaniówka. Co powinno się w niej znaleźć?
W porannym pośpiechu trudno skomponować pożywne# drugie śniadanie dla dziecka? A jednak warto poświęcić temu chwilę zastanowienia.
(czytaj więcej)Jedna ogólnopolska infolinia KAS. Zmiany od października
Pracownicy urzędów skarbowych i Krajowej Informacji Skarbowej# (KIS) będą udzielać informacji pod numerami: (+48) 22 330 03 30 – dla połączeń z telefonów komórkowych i 801 055 055 – dla połączeń z telefonów stacjonarnych. Tak jak dotychczas dzwoniący uzyskają pod tymi numerami ogólną informację podatkową i celną. Nowością jest możliwość uzyskania informacji dotyczących indywidualnych spraw podatnika objętych tajemnicą skarbową po potwierdzeniu tożsamości kodem telePIN.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Nie bądź bierny
Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji#, gdy szybka reakcja otoczenia może uratować życie! Przypominamy o tym, świętując Światowy Dzień Pierwszej Pomocy.
(czytaj więcej)Wędrówka wzdłuż Noteci. "Wiatr nam sprzyjał"
Kolejna wędrówka z cyklu #"Po Bezdrożach" za nami.
(czytaj więcej)
Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad
Ela, w dniu 11-08-2024 20:35:41 napisał:
odpowiedz
Aga, w dniu 12-08-2024 10:31:37 napisał:
odpowiedz
Uczestnik, w dniu 12-08-2024 11:48:41 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!