Tętniąca życiem Gacówka Pałucka. To już piąta edycja festiwalu tradycji!
fot. MM
Gacówka Pałucka stworzona przez #Michałą Gackę oraz Patrycję Cywińską-Gackę okazała się po raz kolejny miejscem organizacji tradycyjnego już festiwalu tradycji pn. "Pałukowisko". To już piąta edycja tego niezwykle klimatycznego wydarzenia.
Pałukowisko rozpoczęło się dokładnie o godz. 13:00, a na przybyłych czekały warsztaty tworzenia ogromnych kwiatów z bibuły, które poprowadziła Marzena Zawichrowska. Od tej samej godziny na teren Gacówki Pałuckiej zwitały również uwielbiane zwłaszcza przez najmłodszych - alpaki. Był to jednak dopiero początek atrakcji. Od godz. 14:00 czynny był plac zabaw w starym stylu prowadzony przez Justynę Makarewicz, a także warsztaty malowania toreb, które prowadziła Justyna Permus-Sałańska. Czynna była również wystawa Antoniego Ziemniaka i Andrzeja Łuszpińskiego, gdzie można było zobaczyć miniatury maszyn parowych.
W dalszej kolejności - począwszy od godziny 15:00 zaplanowano wiele innych atrakcji, jak chociażby kącik naukowca (Kacper Gacka), warsztaty zielarskie (Maria Gumul), wycieczka do lasu pt. "Lasy i gobliny - leśna przygoda" (Joanna Porębska).
O godz. 17:00 rozpoczną się natomiast warsztaty śpiewu z zespołęm SVAHY, a godzinę później przyjdzie czas na część koncertową. Wystąpią: Zespół Regionalny Pałuki, Marta Bejma z zespołem oraz zespół Chrust.
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie dla Powiatu nakielskiego „Wszystko dla nas”. Partnerem imprezy jest Fundacja PVE Dobra Energia, natomiast Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbieta Piniewska.
Impreza odbyła się dzięki otrzymanemu dofinansowaniu ze strony Starostwa Powiatowego w Nakle, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Przewodniczącej Sejmiku Województwa, Banku Spółdzielczego w Kcyni, Fundacji PVE Dobra Energia.
Patronat naukowy nad imprezą objął Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK, a wydarzenie swoim nieocenionym wsparciem wspomogło również Koło Gospodyń Wiejskich „Pokolenia” ze Studzienek.
Galeria
Czytaj również
- Zespół Pectus zachwycił widownię. Kolędowanie z Szubiniakami po raz piąty
- Jasełka w wykonaniu młodych artystów. Dzieci z wizytą w DPS
- Szydełkowe potyczki. Nie było to proste zadanie
- Wielka Integracja Morsów. Ziemię krajeńską reprezentował klub "Przerębel"
- Kolejne spotkanie DKK. Omawiano książkę Anny Stryjewskiej
Dodaj komentarz
Rok pełen wyzwań. Z czym mierzyli się żołnierze?
Miniony rok obfitował w zadania #dla kujawsko-pomorskich terytorialsów. Żołnierze mierzyli się ze skutkami powodzi w ramach operacji pk. Feniks, budowali stany osobowe 84 batalionu lekkiej piechoty (84 blp) we Włocławku, jak również wdrażali do użytku nowy Program Strzelań z Broni Strzeleckiej (PSBS). Brygada stale rozwija kompetencje w zakresie zarządzania kryzysowego. Udzielała się również kulturalnie, organizując koncert z okazji Dnia Matki oraz sportowo podczas imprezy Cross WOT w bydgoskim Myślęcinku.
(czytaj więcej)Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań
8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej uroczyście #rozpoczęła nowy rok szkoleniowy
(czytaj więcej)Kolejne rodzaje dokumentów tożsamości. Czym różnią się od siebie?
Dokumenty tożsamości, które musisz znać! Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia#, czym są mDowód, e-dowód, dowód osobisty, dowód cyfrowy i elektroniczny.
(czytaj więcej)Stopniowo zwiększaj dawkę ruchu. Zacznij od ćwiczeń w domu
Więcej ruchu to postanowienie noworoczne, które często# już pod koniec stycznia zostaje niezrealizowane.
(czytaj więcej)
Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad
Ela, w dniu 11-08-2024 20:35:41 napisał:
odpowiedz
Aga, w dniu 12-08-2024 10:31:37 napisał:
odpowiedz
Uczestnik, w dniu 12-08-2024 11:48:41 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!