Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

21 marca 2023

Uczniowie wysłuchali prelekcji o cyberprzemocy. Spotkanie z policjantką

fot. powierzone

fot. powierzone

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu spotkali się# z nakielską policjantką i wysłuchali prelekcji na temat cyberprzemocy oraz przepisów regulujących odpowiedzialność prawną nieletnich.

Wczoraj (20.03.23) policjantka z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii asp. Zofia Wrzeszcz w ramach prowadzonej działalności profilaktycznej spotkała się z uczniami klas pierwszych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu. Podczas pogadanki mundurowa poruszyła wiele ważnych kwestii.

Policjantka przypomniała kim w myśl prawa jest nieletni, kiedy i za jakie czyny odpowiada przed sądem i jakie kary sędzia może na niego nałożyć za łamanie prawa. Mundurowa wyjaśniła również czym jest demoralizacja i omówiła, jakie są jej przejawy, a także jakie działania podejmuje policja wobec zdemoralizowanej młodzieży.

Wiele uwagi poświęcono też przestępstwom popełnianym za pośrednictwem sieci internetowej, ze zwróceniem szczególnej uwagi na hejt oraz wykorzystywanie zdjęć publikowanych na portalach społecznościowych bez zgody osób, których fotografia przedstawia. Mowa była też o oszustwach popełnianych za pośrednictwem sieci wraz z radami, jak nie paść ofiarą oszustów.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)