Dziś mamy 12 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2024

Wykaz punktów kontroli autobusów. Nadchodzą wakacje

fot. pixabay

fot. pixabay

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji# jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Materiał: st. sierż. Kamil Smoliński, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Oceń artykuł: 0 0
Pliki do pobrania
WYKAZ_PUNKTOW_KONTROLI_AUTOBUSOW_-_WAKACJE_2024.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (8)

  DriverTir, w dniu 19-06-2024 15:18:00 napisał:

  W warunkach"kontroli parkingowej" sprawdzenie stanu technicznego autokaru jest z natury rzeczy mało efektywne.Ogranicza się tylko do pobieżnej oceny wybranych elementów układu hamulcowego,elektrycznego i ogumienia.Są zazwyczaj pobieżne i bez specjalistycznego sprzętu.Odrębną kwestią są też"kwalifikacje" funkcjonariuszy w zakresie znajomości podstaw mechaniki pojazdowej.Ta jest niestety mizerna.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Marek, w dniu 19-06-2024 22:28:03 napisał:

  Driver, a gdzie oni są efektywni? W przedszkolach, na pogadankach ? To są mistrzowie nieróbstwa, spać w samochodzie w czasie służby albo objeżdżanie lasów w mieszanych patrolach. Na koniec dnia kilka zdjęć kogo mamy sobie znaleźć. Przed emeryturą obowiązkowo udawanie chorego psychicznie i dalej utrzymujemy takiego nieroba.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Budowa hal
Zadaj pytanie
40PLN
0

Lipiec. Idealny czas na wakacyjną domówkę!

Orzeźwiające drinki, soczyste owoce oraz aromatyczne# i pożywne przekąski, zapewniające nam energię do białego rana – lipiec to doskonały moment, by we własnym mieszkaniu lub ogrodzie wyczarować iście tropikalny bar, godny najlepszych nadmorskich kurortów. Jakie przekąski pasują do najpopularniejszych wakacyjnych koktajli? Z czym je łączyć, by miło rozpocząć dzień po udanej imprezie?

(czytaj więcej)
0

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Patriotyczna postawa rolników

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej#. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – bohaterską walkę, zapewnianie żywności oraz pomoc udzielaną uciekinierom i osobom ukrywającym się przed prześladowaniami.

(czytaj więcej)
0

Ważna data dla leśników. Dzień poświęcony Janowi Gwalbertowi

Dzień leśnika w różnych kalendarzach# „wypada” inaczej. Dzień Leśnika i Drzewiarza mamy 5 kwietnia. Od kilku lat uznaje się, że leśnicy swój dzień obchodzą 12 lipca. Ale to nie jedyna ważna data dla leśników i lasów Państwowych.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)