Zmarł emerytowany kapłan diecezji. Przed laty był wikariuszem w Mroczy
fot. Diecezja Bydgoska
W sobotę, 31 sierpnia, zmarł ks. prałat #Lucjan Wiśniewski, emerytowany kapłan diecezji bydgoskiej.
Ksiądz Lucjan Wiśniewski urodził się 6 stycznia 1934 roku w Kołodziejewie. W latach 1954-1960 był alumnem Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia diakonatu przyjął 12 marca 1960 roku w katedrze gnieźnieńskiej z rąk biskupa Lucjana Bernackiego, a kapłańskie 11 czerwca 1960 roku z rąk Prymasa Tysiąclecia – Stefana kard. Wyszyńskiego.
Jako wikariusz pracował we wspólnotach w: Witkowie, Gnieźnie (Świętej Trójcy), Wągrowcu (fara), Inowrocławiu (św. Józefa), Kawęczynie-Grabiu, Mroczy i Bydgoszczy (św. Józefa). W latach 1976-1989 był proboszczem parafii św. Andrzeja Apostoła w Czeszewie, a w latach 1989-2009 Świętej Trójcy w Łobżenicy. Będąc na emeryturze służył do ostatnich dni w Łobżenicy.
Od 25 listopada 1992 roku był Kapelanem Jego Świątobliwości. Pełnił również posługi jako wizytator nauki religii, dekanalny duszpasterz rolników oraz urząd dziekana.
Wprowadzenie trumny do kościoła Świętej Trójcy w Łobżenicy w piątek, 6 września o godz. 18.30. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę, 7 września, o godz. (zostanie podana) w Czeszewie. Przewodniczyć im będzie ks. infułat Ryszard Pruczkowski.
Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Nie żyje Wanda Król. Czynnie angażowała się w życie społeczne
- Ostatnia droga śp. Marii Sapichowskiej. Odeszła najstarsza mieszkanka gminy
- Nie żyje najstarsza mieszkanka gminy Maria Sapichowska. Miała 102 lata
- Zmarł ks. Jan Buczkowski. Był proboszczem parafii w Radziczu
- Nie żyje Krystyna Krzemkowska. Autorytet dla pokoleń niewidomych
Dopłaty do zakupu aut elektrycznych? Konsultacje projektu programu
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska# i Gospodarki Wodnej przedstawia do konsultacji projekt programu dopłat do zakupu, leasingu i wynajmu długoterminowego aut elektrycznych.
(czytaj więcej)Urzędowe listy polecone. Od stycznia na skrzynce mailowej
Od 1 stycznia 2025 r. będzie można otrzymywać i wysyłać pisma urzędowe #poprzez e-Doręczenia, czyli elektroniczny odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru. Dzięki tej usłudze obywatele, firmy oraz podmioty publiczne otrzymają możliwość wymiany korespondencji poprzez wygodny i bezpieczny system doręczeń elektronicznych. To kolejny istotny krok w cyfryzacji administracji państwowej.
(czytaj więcej)Obsługa nowoczesnego granatnika. Szkolenie terytorialsów
W dniach od 11 do 22 listopada #br. w Karlsgonie (Szwecja) trwa szkolenie Polskich żołnierzy z obsługi nowoczesnego granatnika Carl Gustaf M4. W dwutygodniowych zajęciach organizowanych w siedzibie producenta uzbrojenia udział bierze m.in. troje Terytorialsów z Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej z Torunia.
(czytaj więcej)Świadczenia dla stulatków. Ustawa podpisana przez prezydenta
Przygotowane w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przepisy regulujące# mechanizm przyznawania świadczenia honorowego dla stulatków wejdą w życie 1 stycznia 2025 roku. Co to oznacza praktyce? Świadczenie w wysokości 6,2 tys. brutto miesięcznie będzie przyznawane z urzędu, i co ważne, corocznie waloryzowane. Prezydent właśnie podpisał ustawę w tej sprawie.
(czytaj więcej)