Będzie szybciej i łatwiej. Uproszczona rejestracja środków ochrony roślin

fot. pixabay.com
Wydawanie pozwoleń Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na # prowadzenie doświadczeń lub testów związanych z uwalnianiem do środowiska środków ochrony roślin już wkrótce będzie odbywało się w sposób uproszczony i zautomatyzowany. Przełoży się to na poprawność wniosków oraz szybsze wydawanie decyzji. Wdrażane oprogramowanie może pracować 24 h na dobę, niezależnie od godzin pracy urzędu.
Rejestracja środków ochrony roślin
Badania – doświadczenia lub testy – związane w uwalnianiem do środowiska środków ochrony roślin są niezbędne w celu opracowania dokumentacji rejestracyjnych środków ochrony roślin. Podmioty zamierzające się ubiegać o rejestrację środków ochrony roślin składają do MRiRW wnioski o udzielenie pozwolenia w tym zakresie. Departament Hodowli i Ochrony Roślin jest na etapie wdrażania automatyzacji procesu wydawania pozwoleń.
Cel wprowadzenia automatyzacji
Pracownicy Departamentu Hodowli i Ochrony Roślin MRiRW w ramach prowadzonych działań wprowadzili szereg zmian do wniosków w celu uproszczenia składanych formularzy.
Przygotowywana i wdrażana automatyzacja tego procesu ma za zadanie usprawnienie wydawania pozwoleń i ograniczenie konieczności zaangażowania w ten proces zasobów ludzkich.
Zakres automatyzacji
Proces automatyzacji obejmie: kontrolę kompletności wniosku oraz załączników; weryfikację poprawności zawartych w tych dokumentach danych; przygotowanie projektu decyzji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Na etapie weryfikacji wniosku oprogramowanie przygotuje również raport w zakresie stwierdzonych braków lub błędów.
Wdrażane oprogramowanie może pracować 24 h na dobę, niezależnie od godzin pracy urzędu, co pozwoli na efektywne jego wykorzystanie w całym procesie rozpatrywania wniosków.
materiał: Ministerstwo Rolnictwa
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!