Dziś mamy 12 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

13 czerwca 2024

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

fot. MM

fot. MM

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

Program „Edukacja z wojskiem” na ostatniej prostej

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tematyki i sposobu poprowadzenia zajęć przez wojsko. Oddelegowany do szkolenia żołnierz wykazał się ogromną cierpliwością i profesjonalnie poradził sobie z młodzieżą. W obrazowy i praktyczny sposób przedstawił ważne treści m.in. z pierwszej pomocy. Na pewno skorzystamy z takich zajęć, o ile będą organizowane w przyszłości- powiedział dyrektor jednej ze szkół podstawowych uczestniczących w projekcie.

"Edukacja z wojskiem" jest wspólnym przedsięwzięciem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. W ramach programu żołnierze prowadzą zajęcia w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia są dostosowane do wieku i zainteresowań uczniów. Żołnierze prowadzą je w obecności nauczycieli.

Do 20 czerwca na Kujawach przeszkolonych będzie ponad 5000 uczniów ze 171 placówek oświatowych.

W całej Polsce w "Edukacji z wojskiem" 800 żołnierzy odwiedziło już 2,2 tys. szkół i przeszkoliło ponad 60 tys. uczniów.

Materiał: Ppor. Julia Rozworowska-Wolańska / koordynator wojewódzki programu „Edukacja z wojskiem”

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (2)

  przyjaciel psów, w dniu 13-06-2024 11:37:31 napisał:

  obym się mylił..... z wojskiem, czy formacją macierewicz???? precyzji brak i pewnie brak z tego powodu ' autor nie ...

  odpowiedz

  • -2 (2)

  Gruby , w dniu 13-06-2024 11:54:43 napisał:

  Już od samej młodości pranie mózgu.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  wojak, w dniu 14-06-2024 11:23:53 napisał:

  Zlikwidowań te wszystkie licea wojskowe i terytorialsów a przywrócić służbę czynną jak kiedyś a nie jak teraz w liceach uczą teorii raz po raz zajęcia praktyczne , terytorialsi bawią w harcerzy przecież jak się patrzy na te formacje na uroczystościach to oni nie umieją nawet równo maszerować i utrzymać szyk a gdzie wyszkolenie na polu walki kiedyś taki synek był zabrany od mamy musiał się wstawić w jednostce na drógim końcu kraju nie było internetu by poprowadził docelowo trzeba było ruszyć bańką to już było początek szkoły życia na unitarce zero kontaktów z rodziną ewentualnie listy i prze pierwsze pół służby wycisk jak przetrwać na poligonie bo jak się popełniało błędy to był wycisk od starego wojska albo trepów a nie jak te biedny młody nie doszkolony żołnierz po dziewięciomiesięcznym szkoleniu rzucony od razu na granicę to można sobie wyobrazić ilu nie potrzebnie młodych nie doszkolonych zginęło pod czas wojny

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Ja, w dniu 14-06-2024 11:30:07 napisał:

  Do wojak nie jest żadną tajemnicą że terytorialsi i lice wojskowe stworzone są dla emerytowanych trepów by mogli sobie dorobić do emerytury przecież w gminie Mrocza też uczy emerytowany major WP

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ja, w dniu 18-06-2024 14:58:54 napisał:

  Jednostki wojskowe zlikwidował wiadomo kto z prywatnych domów mieszkań zrobili koszary wiadomo kto zniszczyli zakłady pracy sprzedali firmy wiadomo kto i komu co nam pozostało wyrabiać się w zachodnich firmach które są na terenie kraju .Brawo rząd

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z HACCP
80PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
0

Lipiec. Idealny czas na wakacyjną domówkę!

Orzeźwiające drinki, soczyste owoce oraz aromatyczne# i pożywne przekąski, zapewniające nam energię do białego rana – lipiec to doskonały moment, by we własnym mieszkaniu lub ogrodzie wyczarować iście tropikalny bar, godny najlepszych nadmorskich kurortów. Jakie przekąski pasują do najpopularniejszych wakacyjnych koktajli? Z czym je łączyć, by miło rozpocząć dzień po udanej imprezie?

(czytaj więcej)
0

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Patriotyczna postawa rolników

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej#. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – bohaterską walkę, zapewnianie żywności oraz pomoc udzielaną uciekinierom i osobom ukrywającym się przed prześladowaniami.

(czytaj więcej)
0

Ważna data dla leśników. Dzień poświęcony Janowi Gwalbertowi

Dzień leśnika w różnych kalendarzach# „wypada” inaczej. Dzień Leśnika i Drzewiarza mamy 5 kwietnia. Od kilku lat uznaje się, że leśnicy swój dzień obchodzą 12 lipca. Ale to nie jedyna ważna data dla leśników i lasów Państwowych.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)