Wojewódzki finał olimpiady rolniczej. Drugie miejsce dla Michała Należytego

fot. Marzena Zwiewka
Za nami wojewódzki finał XXXIV Olimpiady Wiedzy Rolniczej#, który odbył się 25 października br. w centrum konferencyjnym Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie.
W finale wzięło udział ponad 80 osób. Olimpiada co roku jest przeznaczona dla młodych rolników (do 40. roku życia), którzy prowadzą gospodarstwa rolne samodzielnie lub wspólnie z rodzicami (w tym również pełnoletnich uczniów szkół i studentów uczelni rolniczych) z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, doradców rolniczych, mieszkańców obszarów wiejskich, uczniów szkół branżowych.
Celem olimpiady jest zachęcenie rolników do sprawdzenia i zweryfikowania swojej wiedzy. Przygotowywanie się do zmagań daje możliwości jej poszerzania czy dalszego doskonalenia zawodowego, a także wymiany doświadczeń.
Podczas finału w Minikowie wykład nt. „Innowacyjnych elementów agrotechniki wobec aktualnych oczekiwań środowiskowych – woda, próchnica, bioróżnorodność” wygłosił profesor dr. hab. inż. Dariusz Jaskulski z Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.
W finale wojewódzkim sprawdzili się laureaci I i II miejsca eliminacji powiatowych, które odbyły się 18 października br. w 19 powiatach województwa kujawsko-pomorskiego. W eliminacjach tych 312 zgłoszonych uczestników rozwiązało test składający się z 35 pytań. Łącznie w eliminacjach wzięło udział 521 osób.
Wiedzę laureatów podczas finału wojewódzkiego sprawdzała powołana do tego komisja konkursowa, w której skład weszli: Stanisław Piątkowski, dyrektor Oddziału w Zarzeczewie, Adam Piszczek – główny specjalista ds. roślin oleistych, techniki rolniczej i bhp, Łukasz Piotrowski – główny specjalista ds. ekonomiki. Laureaci powiatowi (38 osób) na początku musieli zmierzyć się z testem, po którym komisja wyłoniła 5 najlepszych, którzy przeszli do ostatecznej rozgrywki. Każdy z 5 finalistów wylosował zestaw 7 pytań, musiał odpowiedzieć na pytania, w tym praktyczne, np. rozpoznać materiały paszowe, a także nazwać widoczną na zdjęciu roślinę inwazyjną oraz rozwiązać zadanie ekonomiczne.
Po zaciętej walce i podliczeniu punktów komisja konkursowa ogłosiła wyniki:
I miejsce – Jakub Mielcarek – powiat radziejowski
II miejsce – Michał Należyty – powiat nakielski
III miejsce – Piotr Górzyński – powiat rypiński
IV miejsce – Maciej Frąckiewicz – powiat chełmiński
V miejsce – Jakub Piotrowski – powiat świecki
Materiał: Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie
Galeria

















Czytaj również
Dodaj komentarz
Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!