Już wkrótce "Konwój Mikołajów". Możliwe utrudnienia w ruchu drogowym
fot. powierzone
W związku z organizacją Konwoju Mikołajów Gminy Szubin 2024 uprzejmie informujemy#, że 8 grudnia 2024 r. drogami publicznymi na trasie Kowalewo - Wolwark - Pińsko - Zalesie -Królikowo - Retkowo - Ciężkowo - Słupy - Dąbrówka Słupska - Wąsosz - Chomętowo - Gąbin - Mąkoszyn - Kołaczkowo- Szkocja - Rynarzewo - Zamość - Tur - Samoklęski Małe - Szubin Rynek przejeżdżać będzie kolumna blisko 25 pojazdów. Kolumna zatrzymywać się będzie w 20 miejscach postoju.
Nadmieniamy, że na powyższe otrzymaliśmy zgodę Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy na wykorzystanie dróg w sposób szczególny. Konwój rozpocznie się o godzinie 12:00, a zakończy ok. godz. 19:00.
Mając na uwadze powyższe oraz zapisy przedmiotowej decyzji informujemy o możliwych utrudnieniach w ruchu drogowym. Etapy trasy wyglądają następująco:
• Konwój rozpoczyna trasę w Kowalewie. Pojazdy zbierać się będą na placu przy Restauracji Staropolska w Kowalewie. Konwój wyjedzie na drogę, w byłą drogę krajową nr 5 w kierunku Szubina.
• Następnie konwój skręci w lewo kontynuując jazdę drogą nr 247 wzdłuż ul. Jana Pawła II w Szubinie
• Kolejno skręcamy w lewo i kontynuujemy jazdę na drodze wojewódzkiej nr 247 w kierunku Zalesia. Na wysokości sklepu w miejscowości Wolwark planujemy pierwsze zatrzymanie konwoju na ok. 5-10 minut.
• Następnie z drogi wojewódzkiej skręcimy w prawo do miejscowości Pińsko na wysokości przystanku autobusowego w drogę powiatową 1934C (Pińsko-Słonawy). Na wysokości sklepu w Pińsku nastąpi drugie zatrzymanie konwoju na ok. 5-10 minut.
• Następnie drogą powiatową nr 1934 C Konwój wróci do drogi wojewódzkiej nr 247 i skręci w prawo włączając się do ruchu na drodze wojewódzkiej nr 247 w kierunku Zalesia.
• Następnie konwój będzie kontynuował podróż drogą nr 247 w kierunku Zalesia. Na wysokości sklepu w Zalesiu nastąpi trzecie zatrzymanie konwoju na ok. 5-10 minut.
• Następnie przejeżdżając przez posesję Państwa Oczkowskich w Zalesiu planujemy zawrócić i ponownie wrócić na drogę wojewódzką nr 247 w kierunku Szubina, by skręcić
w prawo na drogę powiatową nr 1944C (Zalesie Królikowo). Na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 1943 C (Królikowo-Słupy) konwój skręci w prawo.
• Następnie konwój skręci w lewo w kierunku Retkowa na drogą powiatową 1944C. Tutaj konwój zatrzyma się po raz 4 na 5-10 minut na wysokości skrętu do świetlicy.
• Kontynuujemy jazdę drogą powiatową 1944C, następnie włączamy się na drogę powiatową 1945C. Na wysokości przystanku komunikacyjnego planowany jest kolejny postój na 5-10 minut.
• Następnie konwój pojedzie drogą 1944C w kierunku Ciężkowa. Odbijamy w prawo na drogę powiatową 1946C. Na wysokości placu zabaw, terenu rekreacyjnego planowany jest następny postój na 5-10 minut.
• Następnie kontynuujemy trasę drogą 1946C w kierunku Słupów, gdzie objedziemy kościół dookoła, by ustawić czoło kolumny w kierunku Ciężkowa. Na wysokości kościoła planujemy kolejny postój.
• Kolejno skręcamy w lewo na drogę powiatową 1943 C (Ciężkowo-Wąsosz).
• Na skrzyżowaniu dróg skręcamy w lewo na drogę (Zalesie-Królikowo-Ciężkowo).
• Na wysokości skrętu do miejscowości Wrzosy w Dąbrówce Słupskiej planujemy zatrzymanie konwoju na ok. 5-10 minut.
• Konwój rusza w dalszą trasę drogą powiatową, aż do nowej drogi serwisowej przy drodze ekspresowej S5.
• Następnie na rondzie skręca w prawo w kierunku Wąsosza, na drogę powiatową (Wąsosz-Ciężkowo) nr 1953C.
• Następnie konwój skręca w prawo na rondzie i kontynuuje jazdę drogą powiatową (Wąsosz- Ciężkowo) nr 1953. Na wysokości świetlicy wiejskiej w Wąsoszu (ul. Słoneczna) planujemy 8. postój konwoju na ok. 5-10 minut.
• Kontynuujemy drogą 1953C w kierunku Chomętowa. Następnie skręcamy na drogę polbrukową, wewnętrzną , by dojechać do świetlicy wiejskiej.
• Przy Świetlicy Wiejskiej w Chomętowie konwój planuje 10 postój. Postój ten na terenie świetlicy będzie dłuższy, ze względu na przerwę techniczną.
• Następnie wyjeżdżając z terenu świetlicy skręca w prawo i przemieszcza się drogą wewnętrzną niepubliczną.
• Następnie przecinamy drogę powiatową Wąsosz-Ciężkowo, kontynuując trasę drogą powiatową Chomętowo-Łabiszyn
• Następnie skręcamy w lewo, w drogę powiatową Chomętowo-Gąbin-Kowalewo 1952C. Na tym odcinku drogi na wysokości posesji nr 27A w Gąbinie planujemy 11. zatrzymanie konwoju na ok. 5-10 minut
• Następnie ruszamy dalej i kontynuujemy podróż drogą powiatową Chomętowo - Gąbin - Kowalewo. Na wysokości przystanku autobusowego 12 postój w miejscowości Mąkoszyn 5-10 minut.
• Kontynuujemy podróż drogą powiatową Chomętowo-Gąbin-Kowalewo. Następnie konwój skręci w prawo i wjedzie w byłą drogę krajową nr 5 w kierunku Szubina.
• Kolejno skręcamy w lewo na drogę wojewódzką nr 247 (Szubin-Kcynia) wzdłuż ulicy Jana Pawła II w Szubinie. Następnie odbijamy w prawo, w drogę gminną nr 091034C, wzdłuż ulicy Kcyńskiej i 3 Maja. Następnie skręcamy w drogę wojewódzką nr 246 (ul. Kościuszki w Szubinie).
• Kontynuujemy podróż na drodze wojewódzkiej nr 246 wzdłuż ul. Paderewskiego w Szubinie.
• Następnie wjeżdżamy na drogę gminną nr 091034C (ul. Sienkiewicza w Szubinie).
• Kontynuujemy podróż wjeżdżając na drogę powiatową 1949C. Następnie skręcamy w prawo na dawną drogę krajową S5 – droga serwisowa.
• Na wysokości Szkoły Podstawowej w Kołaczkowie planujemy 13 zatrzymanie konwoju na ok. 5-10 minut.
• Kontynuujemy podróż byłą drogę krajową nr 5, która stanowi ciąg drogi serwisowej przy drodze ekspresowej S5, aż do Zamościa, gdzie na wysokości przystanku autobusowego w Szkocji planujemy 14. zatrzymanie konwoju na ok. 5-10 minut
• Kontynuujemy podróż drogą krajową nr 5, aż do Rynarzewa, gdzie na wysokości kościoła planujemy 15. zatrzymanie konwoju na ok 5-10 minut.
• Kontynuujemy podróż starodrożem. Następnie w Zamościu skręcamy w lewo, w drogę powiatową nr 1948C (Samoklęski Małe – Zamość). Na tej trasie na wysokości sklepu Vega w Zamościu (przed przejazdem kolejowym) planujemy 16. zatrzymanie konwoju na ok. 5-10 minut, a następnie na wysokości Szkoły Podstawowe w Turze 17. zatrzymanie konwoju, również na 5-10 minut.
• Następnie kontynuować będziemy trasę konwoju na drodze powiatowej nr 1948C, aż do Samoklęsk Małych, gdzie na wysokości świetlicy wiejskiej planujemy 18. zatrzymanie konwoju na ok 5-10 minut.
• Następnie konwój skręci w lewo na drogę wojewódzką nr 246 (Paterek - Szubin - Dąbrowa Biskupia).
• Następnie skręcamy w lewo w drogę gminą 091026C, gdzie następnie skręcamy w prawo w drogę gminną 090513C (ul. Wiejska) w kierunku Szubina.
• Następnie konwój przecina drogę gminą 090918C ul. Kochanowskiego i zjeżdża ulicą Glinica (droga gminna 090912C). Kolejno konwój wjeżdża na drogę wojewódzką 246, skręcając w prawo, a następnie skręca w lewo w ulicę Kościuszki, gdzie na wysokości rynku planowany jest ostatni postój.
Poniżej mapka poglądowa oraz plakat z szacunkowymi godzinami postoju konwoju na trasie.
Materiał: Patryk Dzikowski / prezes SMGSz Szubiniacy
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Pokaz zdolności oddziałów kontrterrorystycznych. Akcja policji
- Spotkanie z dr Adamem Węsierskim. Esbecka agentura na ziemi nakielskiej
- Występują niskie przepływy wody. Ostrzeżenie hydrologiczne
- Ostrzeżenie dla konsumentów. Składnik alergenny w konserwie turystycznej
- Ostrzeżenie dla naszego powiatu. Prognozowane gęste mgły
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Znakowanie owoców i warzyw. Nowe przepisy od 1 stycznia
Wystawiając świeże owoce i warzywa na sprzedaż, należy stosować# obowiązujące unijne i krajowe akty prawne dotyczące znakowania żywności. Od 1 stycznia 2025 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące owoców i warzyw oraz niektórych przetworów owocowych i warzywnych, a także bananów.
(czytaj więcej)To była prawdziwa zima! Zobacz archiwalne zdjęcia z regionu
Zima na przełomie 1978/1979 roku była wyjątkowo# biała. W całym kraju mocno sypnęło śniegiem. Opady były bardzo intensywne i na kilka tygodni sparaliżowały cały kraj. Pod zaspami znalazł się także nasz region.
(czytaj więcej)Uzyskali tytuł Ratownika. Pisemny test wiedzy oraz egzamin praktyczny
29 listopada 2024 r. blisko 20 żołnierzy# 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej uzyskało tytuł Ratownika. Jest to efekt prawie 70 godzin szkoleniowych kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) i zdanego egzaminu. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) przyswajają wiedzę nt. udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej już od szkolenia podstawowego. Później, często jako pierwsi ratują zdrowie i życie osób poszkodowanych m.in. w wypadkach.
(czytaj więcej)Rozpoczął się okres Adwentu. Czas radosnego oczekiwania
Dziś w Kościele katolickim rozpoczął się czterotygodniowy okres Adwentu#. To czas, który ma przygotować wiernych na okres Bożego Narodzenia.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!