Dziś mamy 25 kwietnia 2025, piątek, imieniny obchodzą:

20 lutego 2025

Likwidacja właściwie zakończona. Radni muszą podjąć uchwałę

fot. pow.

fot. pow.

Pod koniec ubiegłego roku zapowiadano zakończenie# procesu likwidacji SP ZOZ w Sadkach. W czasie styczniowej sesji Rady Gminy sytuację dotyczącą przychodni przedstawił powołany przez gminę likwidator.

Po blisko dziesięciu latach gmina Sadki kończy proces likwidacji SP ZOZ w Sadkach. Na koniec ubiegłego roku, w czasie obrad Rady Gminy, omówiono sprawy związane z pozostałym po przychodni majątkiem. Z kolei w styczniowych obradach wziął udział likwidator SP ZOZ Bartłomiej Krakowski. Nie przedstawił on jednak szczegółów dotyczących likwidacji. Na jakim etapie jest więc cały proces? - Likwidacja jest właściwie zakończona. Do 14 lutego trzeba złożyć dokumenty. Bilans będzie przygotowany. Sprawdza to jeszcze księgowa - przekazał likwidator Krakowski. Przyznał, że nie zdążył przygotować bilansu na styczniową sesję ze względu na problemy zdrowotne. Fakt jest taki, że gmina po blisko dekadzie zakończy proces likwidacji SP ZOZ, a wszelkie należności mają zostać spłacone. Na ten cel w budżecie zaplanowana jest kwota pół miliona złotych. - Rezerwa budżetowa jest wystarczająca, żeby pokryć długi SP ZOZ-u - zapewnił likwidator.

Majątek likwidowanej przychodni, czyli różnego rodzaju sprzęt, nie tylko medyczny, został umieszczony w salach po byłej szkole w Bninie. Niedawno zastanawiano się, co zrobić z tym sprzętem, który jest praktycznie bezwartościowy i zajmuje pomieszczenia bnińskiego przedszkola. Wiadomo, że sprzęt nie jest już zajęty przez komornika. - Nalepki są prawnie zdjęte, nie ma już zajęcia komorniczego. Jest postanowienie o umorzeniu postępowania egzekucyjnego i w związku z tym również zajęcia. Nikt nie był zainteresowany kupnem tego sprzętu i w związku z tym, postępowanie komornicze zostało umorzone ze względu na nieskuteczność - wyjaśnił likwidator Krakowski. Do tego, żeby proces likwidacji został zakończony, konieczne jest podjęcie uchwały przez Radę Gminy. Zaplanowano, że ma się to stać w tym miesiącu. Następnie, Urząd Gminy dokona spłaty należności, dług zostanie spłacony, a to zakończy ciągnącą się latami likwidację.

Oceń artykuł: 11 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

    • 13 (25)

    lajkonik, w dniu 20-02-2025 17:50:39 napisał:

    kto odpowie za tą przewlekłą likwidację ?

    odpowiedz

    • 11 (25)

    Zadbany gość , w dniu 20-02-2025 18:41:52 napisał:

    No napewno nie małżeństwo co ...dba o gminę.

    odpowiedz

    • 4 (18)

    Zaleglisci, w dniu 20-02-2025 19:36:30 napisał:

    Czy nie wiążą się z tym znaczące straty dla budżetu państwa i byłych pracownikow?

    odpowiedz

    • 6 (16)

    samowola, w dniu 21-02-2025 06:27:46 napisał:

    Czy można korzystać z nieodebranego budynku remizy? Na przykład wstawiając tam samochód i korzystać przez OSP?

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Rejestracja BDO
500PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)