Mundurowi z wizytą w szkole. Dzieci usłyszały wiele na temat bezpieczeństwa

fot. powierzone
W bardzo miłej atmosferze przebiegło spotkanie policjantów z dziećmi z #najmłodszych klas Szkoły Podstawowej w Sadkach. Maluchy usłyszały wiele na temat bezpieczeństwa i dowiedziały się na czym polega praca policjanta.
Ostatnio do Szkoły Podstawowej w Sadkach z wizytą przyjechał dzielnicowy z miejscowego posterunku asp. Mateusz Stereńczak oraz policjantka zajmująca się w nakielskiej komendzie profilaktyką asp Zofia Wrzeszcz.
Mundurowi opowiedzieli dzieciom z najmłodszych klas na czym polega ich codzienna służba. Policjanci omówili również bardzo ważne zasady dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Informowali o przepisach ruchu drogowego i radzili, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Przypomniano maluchom, jak należy przechodzić przez jezdnię, przestrzegano przed wbieganiem na ulicę, a także przed przebieganiem pomiędzy samochodami.
Uczniowie usłyszeli też kilka słów, jak właściwie zachowywać się w trakcie zabawy. Mundurowi przestrzegali przed osobami obcymi, informując jednocześnie jakie zagrożenia mogą spotkać tych wszystkich, którzy nie zastosują się do przekazanych rad.
Dzieci chętnie rozmawiały z policjantami i opowiadały o swoich doświadczeniach. Na pamiątkę wizyty uczniowie otrzymali odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Sadek oraz Starostwo Powiatowe.
Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Żywa lekcja przyrodnicza. Dzieci miały mnóstwo pytań
- Narodowe Czytanie "Nad Niemnem". W akcję włączyli się uczniowie i nauczyciele
- Policjanci w szkole. Tematyka pogadanek dostosowana do wieku odbiorców
- Zawitało Kino Sferyczne. Seanse dostarczyły niesamowitych wrażeń
- Mechanicy z "Żeglugi" na sympozjum w Lublinie. Szkolenie i integracja
50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.
(czytaj więcej)Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Ustanowiony w 1958 r.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Głuchych i Języka Migowego.
(czytaj więcej)Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.
(czytaj więcej)Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.
(czytaj więcej)