Dziś mamy 18 września 2024, środa, imieniny obchodzą:

17 marca 2023

Na przedszkolaków czekały wyzwania. Stoliki pełne atrakcji

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

W czwartek, 16 marca rano wspólnie z Panią Moniką Mitek z Gminnej Biblioteki Publicznej #w Sadkach odwiedziłyśmy dwie najmłodsze grupy z przedszkola „Dobre Ludki”. Wspólnie z paniami przygotowałyśmy 4 stoliki, przy których działy się różne ciekawe rzeczy!

Na początku Pani Monika rozruszała trochę dzieci na dywanie. Ich zadaniem było wykonywanie czynności wyczytywanych przez bibliotekarkę z bajki ruchowej.

Następnie wszystkie „Pszczółki” i „Biedronki” zleciały się do stoliczków, gdzie czekało nie kilka wyzwań.

Przy pierwszym stanowisku przedszkolaki ćwiczyły szycie. Oczywiście nie miały do czynienia z prawdziwymi igłami, tkaninami, czy maszyną do szycia, ale na dobry początek za pomocą włóczki i plastikowych igieł przeszywały kartonowe, podziurkowane marchewki. Kolejność nie miała znaczenia, ważne było, żeby trafić w dziurkę i przewlec pomarańczową wełnę nadając marchewce odpowiedniego koloru.

Drugi stolik do dyspozycji miał drewniane patyczki laryngologiczne oraz karty z wzorami geometrycznymi. Zadaniem dzieci było wybranie sobie dowolnej karty i odwzorowanie kształtu za pomocą patyczków. Trzeba przyznać, że radzili sobie z tym świetnie!
Trzeci stolik miał typowo domowe obowiązki do wykonania… Na blacie ustawione zostały linki do prania, pralka wypełniona kolorowymi skarpetkami w różnorakie wzory oraz klamerki. Przedszkolaki miały za zadanie odszukać pary i zawiesić je na linkach za pomocą klamerek. Świetnie im to wychodziło- istnieje ryzyko, że jak rodzice zobaczą nasze zdjęcia to ciężko będzie im się wymigać od parowania prawdziwych skarpetek w swoich domkach! 

Ostatnie stanowisko to stolik magicznej mikstury. Tam pod czujnym okiem pani Moniki dzieci zapoznawały się z nietypowym płynem… a może masą? Mowa oczywiście o cieczy nienewtonowskiej, która przeczy prawom fizyki i zachowuje się w nietypowy sposób- pozostawiona bez ruchu ma właściwości płynu, natomiast ugniatana, czy chwytana w dłonie zamienia się w ciało stałe. Oczywiście wszystko było bezpieczne dla dzieci- mogły ją śmiało dotykać, wąchać i obserwować z bliska, gdyż w całości składała się z 2 w 100% naturalnych składników- skrobi ziemniaczanej oraz wody.

Przedszkolaki były zachwycone nietypowym gniotkiem, który rozpływał się i przelatywał miedzy palcami zaraz po otwarciu dłoni.
Jak zawsze w gościnnych progach naszego przedszkola było miło i radośnie. Mamy nadzieję, że przedszkolaki były zadowolone z zajęć i jeszcze nas kiedyś zaproszą!

Dziękujemy Pani Ewie, Magdzie, Irence oraz Gosi za pomoc i zaangażowanie w przebieg zajęć.

Materiały do zajęć zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach, a przeprowadziły je: Monika Mitek bibliotekarka GBP oraz Magdalena Sobiecka animator kultury GOK.

Materiał: Magdalena Sobiecka 

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Terytorialsi ruszyli z pomocą. "Wspólne działanie kluczem do sukcesu"

Od piątku, 12 września br., na terenach południowo-zachodniej Polski trwa #walka z piętrzącą się wodą. Do walki z żywiołem w WOT zorganizowano 4 Wojskowe Zgrupowania Zadaniowe w oparciu o 11 Małopolską, 12 Wielkopolską, 13 Śląską i 16 Dolnośląską Brygadę OT, w każdej Brygadzie do ok. 500 żołnierzy. W razie potrzeby wsparcia wymienionych brygad, żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pozostają w gotowości do stawiennictwa w jednostce wojskowej w czasie 24 h.

(czytaj więcej)
0

Jedna ogólnopolska infolinia KAS. Zmiany od października

Pracownicy urzędów skarbowych i Krajowej Informacji Skarbowej# (KIS) będą udzielać informacji pod numerami: (+48) 22 330 03 30 – dla połączeń z telefonów komórkowych i 801 055 055 – dla połączeń z telefonów stacjonarnych. Tak jak dotychczas dzwoniący uzyskają pod tymi numerami ogólną informację podatkową i celną. Nowością jest możliwość uzyskania informacji dotyczących indywidualnych spraw podatnika objętych tajemnicą skarbową po potwierdzeniu tożsamości kodem telePIN.

(czytaj więcej)
0

85. rocznica napaści sowieckiej na Polskę. Dzisiaj Dzień Sybiraka

17 września – w rocznicę agresji sowieckiej #na Polskę z 1939 r. – przypada Dzień Sybiraka. To wyjątkowe święto zostało ustanowione uchwałą Sejmu. „Upamiętniamy tych, którzy tam zginęli, tych, którym udało się powrócić do Ojczyzny, tych, którzy osiedli w różnych częściach świata, oraz tych, którzy pozostali w miejscu swego zesłania, gdzie kultywowali polskość" – głosi uchwała.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Noteci. "Wiatr nam sprzyjał"

Kolejna wędrówka z cyklu #"Po Bezdrożach" za nami.

(czytaj więcej)