Na przedszkolaków czekały wyzwania. Stoliki pełne atrakcji

fot. GOK Sadki
W czwartek, 16 marca rano wspólnie z Panią Moniką Mitek z Gminnej Biblioteki Publicznej #w Sadkach odwiedziłyśmy dwie najmłodsze grupy z przedszkola „Dobre Ludki”. Wspólnie z paniami przygotowałyśmy 4 stoliki, przy których działy się różne ciekawe rzeczy!
Na początku Pani Monika rozruszała trochę dzieci na dywanie. Ich zadaniem było wykonywanie czynności wyczytywanych przez bibliotekarkę z bajki ruchowej.
Następnie wszystkie „Pszczółki” i „Biedronki” zleciały się do stoliczków, gdzie czekało nie kilka wyzwań.
Przy pierwszym stanowisku przedszkolaki ćwiczyły szycie. Oczywiście nie miały do czynienia z prawdziwymi igłami, tkaninami, czy maszyną do szycia, ale na dobry początek za pomocą włóczki i plastikowych igieł przeszywały kartonowe, podziurkowane marchewki. Kolejność nie miała znaczenia, ważne było, żeby trafić w dziurkę i przewlec pomarańczową wełnę nadając marchewce odpowiedniego koloru.
Drugi stolik do dyspozycji miał drewniane patyczki laryngologiczne oraz karty z wzorami geometrycznymi. Zadaniem dzieci było wybranie sobie dowolnej karty i odwzorowanie kształtu za pomocą patyczków. Trzeba przyznać, że radzili sobie z tym świetnie!
Trzeci stolik miał typowo domowe obowiązki do wykonania… Na blacie ustawione zostały linki do prania, pralka wypełniona kolorowymi skarpetkami w różnorakie wzory oraz klamerki. Przedszkolaki miały za zadanie odszukać pary i zawiesić je na linkach za pomocą klamerek. Świetnie im to wychodziło- istnieje ryzyko, że jak rodzice zobaczą nasze zdjęcia to ciężko będzie im się wymigać od parowania prawdziwych skarpetek w swoich domkach!
Ostatnie stanowisko to stolik magicznej mikstury. Tam pod czujnym okiem pani Moniki dzieci zapoznawały się z nietypowym płynem… a może masą? Mowa oczywiście o cieczy nienewtonowskiej, która przeczy prawom fizyki i zachowuje się w nietypowy sposób- pozostawiona bez ruchu ma właściwości płynu, natomiast ugniatana, czy chwytana w dłonie zamienia się w ciało stałe. Oczywiście wszystko było bezpieczne dla dzieci- mogły ją śmiało dotykać, wąchać i obserwować z bliska, gdyż w całości składała się z 2 w 100% naturalnych składników- skrobi ziemniaczanej oraz wody.
Przedszkolaki były zachwycone nietypowym gniotkiem, który rozpływał się i przelatywał miedzy palcami zaraz po otwarciu dłoni.
Jak zawsze w gościnnych progach naszego przedszkola było miło i radośnie. Mamy nadzieję, że przedszkolaki były zadowolone z zajęć i jeszcze nas kiedyś zaproszą!
Dziękujemy Pani Ewie, Magdzie, Irence oraz Gosi za pomoc i zaangażowanie w przebieg zajęć.
Materiały do zajęć zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach, a przeprowadziły je: Monika Mitek bibliotekarka GBP oraz Magdalena Sobiecka animator kultury GOK.
Materiał: Magdalena Sobiecka
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
















Czytaj również
- Odwiedziny w oddziale przedszkolnym. Na dzieci czekało sporo atrakcji
- W kręgu literatury dziecięcej. Bibliotekarka odwiedziła grupę Sówek
- Nowa seria spotkań dla dzieci. Przedszkolaki dobrze znały Bolka i Lolka
- Przygotowania od świąt. Przedszkolaki wykonały wielkanocne zajączki
- Przedszkolaki postarały się z całych sił. Piękne prezenty z gliny
Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.
(czytaj więcej)Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.
(czytaj więcej)Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.
(czytaj więcej)