Dziś mamy 24 września 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

10 czerwca 2023

Niepoczytalny Michał R. trafi do zakładu. Sprawa umorzona

fot. KPP Wągrowiec

fot. KPP Wągrowiec

Znany jest finał zbrodni z zeszłego roku, do której doszło w #Stołężynie. Michał R. - podejrzany za dokonanie zabójstwa swojej babci i wuja stanął przed sądem.

O działaniach w sprawie wstrząsającej zbrodni, do której doszło 27 lipca ubiegłego roku w miejscowości Stołężyn, w gminie Wapno pisalismy tutaj. Wówczas, zamordowana została 79-letnia kobieta i 49-letni mężczyzna. Działania wezwanych na miejsce funkcjonariuszy doprowadziły na ślad 22-letniego Michała R. - mieszkańca gminy Kcynia, który był spokrewniony z ofiarami. Była to jego babcia oraz wuj. Prokuratura, która prowadziła śledztwo powołała biegłych, do oceny stanu psychicznego Michała R. – Biegli orzekli, że w chwili popełnienia przestępstwa był niepoczytalny. Z uwagi na to, że istnieje realne zagrożenie, że Michał R. mógłby dopuścić się podobnego przestępstwa w przyszłości ze względu na jego całkowitą niepoczytalność, prokuratura zawnioskowała o umieszczenie mężczyzny bezterminowo w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym – poinformował wówczas prokurator Łukasz Wawrzyniak rzecznik prokuratury okręgowej w Poznaniu. Sprawa trafiła do sądu w Poznaniu, który na posiedzeniach rozważał wzięcie pod uwagę wniosku prokuratury. We wtorek, 4 kwietnia odbyło się kolejne posiedzenie poznańskiego sądu, w czasie którego sąd wydał postanowienie. –  Wobec Michała R. orzeczono środek zabezpieczający w postaci pobytu w zakładzie psychiatrycznym typu zamkniętego o wzmożonym zabezpieczeniu – przekazała Joanna Ciesielska-Borowiec z biura rzecznika prasowego sądu w Poznaniu. Wniosek prokuratury został więc wzięty pod uwagę. Sprawa podwójnego morderstwa, wobec niepoczytalności sprawcy zostanie umorzona.

Źrodło:  

Oceń artykuł: 0 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 8 (10)

  :D, w dniu 10-06-2023 21:50:19 napisał:

  Dziurę wykopać kule posłać dół zasypać i po sprawie . Jeszcze zwierze utrzymywać z moich podatków

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  ola, w dniu 11-06-2023 09:13:01 napisał:

  za pare lat uznaja ze sie ustabilizowal i go wypuszcza cichaczem

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Ustanowiony w 1958 r.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Głuchych i Języka Migowego.

(czytaj więcej)
0

Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)