Dziś mamy 21 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2023

Odpowiednia atmosfera sprzyjała wróżbom. Dzieci pod dużym wrażeniem

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

Bardzo atrakcyjny dzień za nami. #30.11.2023 r. (czwartek) Centrum Kształcenia oraz Filia Biblioteczna w Dębowie zorganizowały spotkanie z wróżbami.

Odwiedziły nas wszystkie klasy Filialnej Szkoły Podstawowej w Dębowie. Maluchy z Oddziału Przedszkolnego również nie odmówiły sobie przyjemności wróżenia z kart. Każdy mógł się dowiedzieć jaką jest osobowością, co czeka go w przyszłości oraz jaki dar otrzyma. Dzieci były podekscytowane i bardzo zaciekawione ponieważ wróżby polegały na podświetlaniu latarką przygotowanych atrybutów. Dzieci czytały wróżby z cylindrów, filiżanek oraz z kolorów. Dowiedziały się również jaką postacią z bajki są. Panował bardzo miły nastrój. Odpowiednia muzyka, półmrok w pomieszczeniu, kolorowe światło oraz andrzejkowa kula „Wróżek” sprzyjały klimatowi wróżb. Na koniec każdy wylosował miłą sentencję. Wszystkie wróżby były pozytywne i wprawiły dzieci jak i również nauczycieli w dobry nastrój.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom oraz nauczycielom za miło spędzony czas.

Materiał: Michalina Szałkowska, Justyna Kromrych / GOK Sadki

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadchodzi "Noc Sów". Doskonała okazja do poznania tajemnic tych ptaków

Od wieków sowy wzbudzały wśród ludzi skrajne emocje#: podziw i strach. Te drapieżne ptaki, uznawane za symbol mądrości i śmierci, także obecnie intrygują wyglądem i zachowaniem. Niech nadchodząca Noc Sów będzie okazją do poznania sowich tajemnic, rozmów o ich postrzeganiu w przeszłości i znaczeniu w przyrodzie.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)