Służba Więzienna na festynie dla dzieci. Szereg atrakcji i niespodzianek

fot. ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber
Na terenie Potulic odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, który jest już tradycją! Funkcjonariusze #Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Potulicach zapewnili najmłodszym szereg atrakcji i niespodzianek.
Festyn – różnorodność atrakcji
Zakład Karny w Potulicach wspólnie z podmiotami działającymi na terenie Potulic, jak co roku, współorganizował festyn z okazji Dnia Dziecka. Na festynie nie zabrakło gier i zabaw, dobrej muzyki, dmuchanych zamków i dobrego jedzenia. Ten jakże ważny dzień rozpoczął się finałem XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla dzieci funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej pod nazwą „Miłość i zgoda. Stop wojnie!”.
Cegiełki radości
Prawie każdy dział funkcjonujący w strukturach potulickiego więzienia włączył się w wspólne świętowanie tak ważnego wydarzenia jakim jest Dzień Dziecka. Była to także okazja do integracji z lokalnym społeczeństwem jak i spotkania poza murami więzienia. Prezentacja auta służbowego, przejazd quadem oraz możliwość przymierzenia kasku, chwycenia tarczy ochronnej i zobaczenia prawdziwych kajdanek wykorzystywanych przez funkcjonariuszy głównie działu ochrony zrobiły niemałą furorę wśród najmłodszych. Po namacalnym zetknięciu się z pracą funkcjonariuszy był czas także na malowanie twarzy, wyczarowanie fryzury, skosztowanie smakołyków przygotowanych przez dział kwatermistrzowski, a wszytko uwiecznione było na pamiątkowych zdjęciach. Nie zabrakło także konkursów prowadzonych przez wychowawcę do spraw kulturalno-oświatowych, na zwycięzców czekały nagrody i upominki.
Punkt zdrowia
Służba zdrowia zadbała o edukację najmłodszych w zakresie pierwszej pomocy, dzieci uczyły się reanimacji i z ogromną precyzją wykonywały polecenia ratowników medycznych. Każdemu z nich udało się „ocalić” poszkodowanego. Za taki trud w ratowanie życia ludzkiego należały się prezenty oraz słodkości. Więzienni medycy zadbali także o starszych – pomiar ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi cieszył się także zainteresowaniem.
Najpiękniejszym podziękowaniem dla nas była radość i szczere uśmiechy na twarzach dzieci.
Materiał: ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria




Czytaj również
- Astronomiczny piknik w Niedźwiadach. Wystawy, wykłady i kosmiczna atmosfera
- Wprowadzenie nowego proboszcza. Przez cztery lata służył w kcyńskiej parafii
- Nadnoteckie Sokoły zakończyły sezon. Parada motocyklowa w Nakle!
- "Straty oszacowano na kilka milionów złotych". Podpalenie przyczyną pożaru?
- Biały czwartek na przystani. Zadbaj o swoje zdrowie!
50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.
(czytaj więcej)Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Ustanowiony w 1958 r.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Głuchych i Języka Migowego.
(czytaj więcej)Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.
(czytaj więcej)Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.
(czytaj więcej)