Dziś mamy 8 grudnia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

09 listopada 2023

Wizyta sześciolatków. Dzieci zgłębiły tajemnice funkcjonowania biblioteki

fot. GBP Sadki

fot. GBP Sadki

Dnia 8 listopada mieliśmy przyjemność gościć grupę# sześciolatków z Przedszkola Gminy Sadki "Dobre Ludki".

Przybyłe na spotkanie dzieci zgłębiły tajemnice funkcjonowania biblioteki oraz wysłuchały prezentacji przygotowanej przez Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach-Joannę Brzozowską. Dzięki temu odkryły z jakich pomieszczeń składa się biblioteka, co to jest katalog i w jaki sposób posegregowane są książki na półkach bibliotecznych. Przedszkolaki usłyszały również o prowadzonej przez sadkowską bibliotekę akcji „Mała książka-wielki człowiek”, która zachęca najmłodszych do zostania naszym czytelnikiem.  Z racji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości, nasi mali goście wysłuchali opowiadania o założeniu Gniezna oraz informacji o marszałku Józefie Piłsudskim, naszym bohaterze narodowym. W drugiej części zajęć wspólnie tworzyliśmy flagi Polski metodą wydzierania z papieru.

Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i mamy nadzieję, że zarówno na kolejnych zajęciach przedszkolnych, czy też jako nasi czytelnicy już niedługo po raz kolejny odwiedzicie mury naszej biblioteki.

Materiał: Aneta Rózga-Miniszewska / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)