Dziś mamy 24 września 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

07 maja 2023

Wkrótce Konkurs "Eurowizja 2023” Jakie szanse ma Polka na awans do finału?

fot. freepik

fot. freepik

Tegoroczne koncerty Eurowizji odbędą się 9, 11 i 13 maja w Liverpoolu. #Gwiazdą jednego z półfinałów będzie światowej sławy wokalistka Rita Ora. Polskę będzie reprezentować 24-letnia Blanka Stajkow z piosenką „Solo”. Polka wystąpi w drugim półfinale, który odbędzie się dokładnie 11 maja 2023 roku. Jakie szanse ma Polka na awans do wielkiego finału, czy zwycięstwo jest prawdopodobne? Które z krajów znajdują się w gronie faworytów? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy na Konkurs Piosenki Eurowizji.

Rewolucja w głosowaniu

Eurowizja 2023 będzie pierwszym od lat konkursem ze zmianami w systemie głosowania – usunięto między innymi możliwość oddawania głosów jury w półfinałach. Ponadto w tym roku decyzję o tym kto awansuje do wielkiego finału, podejmą widzowie z całego świata również w głosowaniu online. Brak możliwości głosowania przez jury w półfinałach może doprowadzić od bezprecedensowych rozstrzygnięć.

Kto w gronie faworytów?

Eksperci wskazują, że główną faworytka do wygrania tegorocznego konkursu jest Loreen ze Szwecji – zwyciężczyni Eurowizji 2012. Jako kolejnego kandydata do zwycięstwa wymienia się reprezentanta Finlandii Käärijä, wśród w gronie faworytów znalazł się także duet z Ukrainy TVORCHI. Analitycy londyńskiej firmy Unibet szacują, że szanse na zwycięstwo w Konkursie Piosenki Eurowizji 2023 prezentują się następująco: Szwecja 59,1 proc., Finlandia 36,4 proc. oraz Ukraina 6,7 proc.

Czy Blanka ma szanse na zwycięstwo?

Reprezentująca Polskę Blanka Sajkow wystąpi w drugim półfinale, będzie dziewiąta w kolejności, czyli mniej więcej w połowie stawki. Co ważne, jej występ nie odbędzie się zarówno tuż przed, jak i tuż po utworach największych faworytów — to może zwiększyć szanse Polki na dobry wynik. Według Unibetu szanse Blanki na awans do finału Konkursu Piosenki Eurowizji 2023 wynoszą 69 proc. Eksperci nie pozastawiają jednak złudzeń co do wygranej Polki w konkursie głównym. Jeśli chodzi o tryumf, analitycy londyńskiej firmy Unibet oceniają, że prawdopodobieństwo zwycięstwa przez Polkę Konkursu Piosenki Eurowizji 2023 wynosi mniej niż 1 proc.

Materiał: Rafał Wąsik

Oceń artykuł: 6 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (6)

  Blanka, w dniu 07-05-2023 11:45:16 napisał:

  Bejba it’s kajna krejza

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Raz3, w dniu 07-05-2023 14:15:41 napisał:

  Jury postanowiło ośmieszyć Polske

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (7)

  Jak nie my to kto , w dniu 07-05-2023 20:35:22 napisał:

  Szanse są jak zawsze Marne

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Piotrek, w dniu 08-05-2023 07:45:03 napisał:

  Jakie szanse? Żadne z tą ofiarą

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Adam, w dniu 08-05-2023 10:52:43 napisał:

  Jakie krytykanctwo zapewne sami jestescie wybitnie uzdolnieni.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  koleżanka , w dniu 10-05-2023 13:34:17 napisał:

  P. O. dyrektor biblioteki w Mroczy to ta co prawko kupiła ale długo nie pojeździła bo ją złapali, teraz autobusem bidulka jeździ, jakim trzeba być głupim, żeby dzisiaj prawko kupować, Pani dyrektor

  odpowiedz

  • 0 (0)

  robert, w dniu 10-05-2023 21:18:40 napisał:

  a policja o tym wie,inie ma sie co dziwic ze w polsce tyle wypadkow

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
0

50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Ustanowiony w 1958 r.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Głuchych i Języka Migowego.

(czytaj więcej)
0

Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)