"Wspólnie do niezależności". Jakie wsparcie dla obywateli Ukrainy?

fot. pixabay
Informujemy, że w ramach współpracy #Polskiego Czerwonego Krzyża (PCK) oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) realizowany jest projekt "Wspólnie do Niezależności". Celem tej inicjatywy jest wspieranie osób w dążeniu do samodzielności, co jest kluczowym elementem polityki społecznej rządu.
Projekt ten jest odpowiedzią na potrzebę zwiększenia wsparcia dla osób, które z różnych przyczyn znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki wspólnym działaniom PCK i MSWiA, uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z :
- wsparcie finansowe w postaci dopłaty do wynajmowanego mieszkania (malejące przez 6 m-cy),
- indywidualne doradztwo zawodowe i pomoc w poszukiwaniu pracy,
- kursy języka polskiego,
- aktywności kulturalno-integracyjne,
- wsparcie informacyjne dotyczące zasad i przepisów funkcjonowania w polskim społeczeństwie
To kompleksowe podejście ma na celu nie tylko doraźną pomoc, ale przede wszystkim długofalowe wsparcie w budowaniu niezależności i pewności siebie.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, jako lider projektu, zapewnia koordynację i nadzór nad realizacją działań, co gwarantuje ich skuteczność i zgodność z założeniami polityki społecznej państwa. Polski Czerwony Krzyż, z bogatym doświadczeniem w działaniach pomocowych, wnosi do projektu swoją wiedzę i zaangażowanie, co pozwala na efektywne wsparcie osób potrzebujących.
Wspieranie osób w trudnej sytuacji życiowej to inwestycja w przyszłość naszego społeczeństwa, która przyniesie korzyści zarówno jednostkom, jak i całej społeczności.
Planowanymi rezultatami są:
- w obszarze zakwaterowania: wsparcie uchodźców w znalezieniu mieszkań do wynajęcia, dzięki czemu będą mogli opuścić ośrodki zbiorowego zakwaterowania i podjąć samodzielne życie;
- w obszarze pracy: wsparcie w zdobyciu wiedzy i kompetencji, niezbędnych do poruszania się na polskim rynku pracy oraz poprawa kompetencji językowych, zapewnienie dostępu do indywidulanego podejścia i wsparcia przez doradcę zawodowego;
- w obszarze integracji: dzięki wsparciu asystenta integracji, beneficjenci nabędą wiedzę dot. funkcjonowania w polskim społeczeństwie oraz korzystania z dostępnych usług społecznych.
Zachęcamy do śledzenia postępów projektu oraz do aktywnego wspierania tej inicjatywy. Wspólnie możemy zdziałać wiele dla dobra społeczeństwa i budować Polskę, w której każdy ma szansę na niezależne i godne życie. Szczegółowe informacje na temat projektu oraz możliwości wsparcia dostępne są na stronach internetowych PCK i MSWiA.
Regionalną Koordynatorką wsparcia w województwie kujawsko-pomorskim jest Paulina Popowicz: paulina.popowicz@pck.pl. Regulamin oraz plakat projektu znaleźć można poniżej.
Materiały
Materiał: KPUW
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad
Xn, w dniu 11-08-2024 15:45:30 napisał:
odpowiedz
Ksiądz Proboszcz, w dniu 11-08-2024 16:09:31 napisał:
odpowiedz
Ja, w dniu 11-08-2024 16:56:28 napisał:
odpowiedz
Wlk, w dniu 11-08-2024 17:50:48 napisał:
odpowiedz
obywatelka, w dniu 12-08-2024 15:20:53 napisał:
odpowiedz
Włościanin, w dniu 12-08-2024 17:01:02 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!