Dziś mamy 13 czerwca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

14 września 2023

Zawitało Kino Sferyczne. Seanse dostarczyły niesamowitych wrażeń

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

W środę, 13 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadkach gościliśmy #Kino Sferyczne. Z tej przyczyny odwiedziły nas dwie trzecie klasy ze Szkoły Podstawowej w Sadkach z nauczycielkami. Uczniowie mieli okazję obejrzeć dwa seanse: "Astronauci z przypadku" oraz "Tajemnice grawitacji - śladami Alberta Einstein".

Pierwsza z historii przez interesującą fabułę ukazała dzieciom całkiem sporo informacji na temat kosmosu. Ziemia, Księżyc, Słońce czy asteroidy to tylko kilka "elementów", o których była mowa.

Podczas drugiego filmu widzowie mogli dowiedzieć się dlaczego rzeczy spadają na ziemię bez magii. Przesłanie historii, mówiące o tym, że każdy jest geniuszem (tylko trzeba znaleźć swoją dyscyplinę), wszystkim się spodobało.

Seanse oprócz ciekawej treści dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Dzieci nie raz podnosiły ręce próbując coś złapać. Piękne, kolorowe niebo pełne błyszczących gwiazd wywoływało głośne westchnienia.

Kino Sferyczne bardzo spodobało się naszym małym widzom. Już czekamy na kolejne seanse.

Materiał: Monika Mitek / GOK Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ile punktów karnych masz na swoim koncie? Możesz sprawdzić przez internet

Zanim wyruszysz w drogę - sprawdź, ile punktów# karnych masz na swoim koncie. Zrobisz to za darmo, szybko i w prosty sposób – przez internet lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Historia mówi przez pokolenia". Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej

„Historia mówi przez pokolenia” – pod tym hasłem w dniach 18–19 czerwca #2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się organizowany przez poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)