Dziś mamy 24 września 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

14 września 2023

Zawitało Kino Sferyczne. Seanse dostarczyły niesamowitych wrażeń

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

W środę, 13 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadkach gościliśmy #Kino Sferyczne. Z tej przyczyny odwiedziły nas dwie trzecie klasy ze Szkoły Podstawowej w Sadkach z nauczycielkami. Uczniowie mieli okazję obejrzeć dwa seanse: "Astronauci z przypadku" oraz "Tajemnice grawitacji - śladami Alberta Einstein".

Pierwsza z historii przez interesującą fabułę ukazała dzieciom całkiem sporo informacji na temat kosmosu. Ziemia, Księżyc, Słońce czy asteroidy to tylko kilka "elementów", o których była mowa.

Podczas drugiego filmu widzowie mogli dowiedzieć się dlaczego rzeczy spadają na ziemię bez magii. Przesłanie historii, mówiące o tym, że każdy jest geniuszem (tylko trzeba znaleźć swoją dyscyplinę), wszystkim się spodobało.

Seanse oprócz ciekawej treści dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Dzieci nie raz podnosiły ręce próbując coś złapać. Piękne, kolorowe niebo pełne błyszczących gwiazd wywoływało głośne westchnienia.

Kino Sferyczne bardzo spodobało się naszym małym widzom. Już czekamy na kolejne seanse.

Materiał: Monika Mitek / GOK Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

50 gminnych pracowni komputerowych. Nabór do projektu "miniPAKT"

Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Ustanowiony w 1958 roku

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Głuchych i Języka Migowego.

(czytaj więcej)
0

Pakiet edukacyjny „Rodzina Ulmów”. Materiały do wykorzystania na lekcjach

Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)