Dziś mamy 2 czerwca 2026, wtorek, imieniny obchodzą:
02 czerwca 2026
Znaleziono telefon. Zgubę można odebrać w komisariacie
fot. KPP Nakło
Policjanci poszukują właściciela #telefonu, który został znaleziony w miejscowości Kosowo. Właściciel może odebrać swoją zgubę w Komisariacie Policji w Mroczy.
Funkcjonariusze z Mroczy poszukują właściciela telefonu, koloru czarnego, który został odnaleziony w miejscowości Kosowo.
Właściciela prosi się o kontakt z dzielnicową sierż. Agnieszką Łabich pod numerami telefonów: tel. 47 75 294 19 lub 786 858 680.
Materiał: mł. asp. Kamil Smoliński, Oficer Prasowy KPP w Nakle
Dziś, 18 maja, przypada rocznica urodzin# Karola Wojtyły, który przyszedł na świat w 1920 roku w Wadowicach. Późniejszy papież Jan Paweł II był jedną z najważniejszych postaci XX wieku i odegrał ogromną rolę w historii Polski oraz Kościoła katolickiego.
W ostatnią noc maja na niebie pojawi się #wyjątkowe zjawisko astronomiczne – druga pełnia Księżyca w tym samym miesiącu, znana jako tzw. „Niebieski Księżyc”. Mimo swojej nazwy nie oznacza ona zmiany barwy naszego naturalnego satelity – Księżyc pozostanie srebrzysty jak zwykle. Określenie to odnosi się wyłącznie do sytuacji, w której w jednym miesiącu kalendarzowym występują dwie pełnie.
W dniach 11–13 maja #br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Grudziądzu zorganizowano tydzień Honorowego Dawstwa Krwi pod hasłem „W boju i potrzebie krwi nie szczędząc”. Inicjatywa połączyła działania promujące zdrowie, aktywność fizyczną oraz ideę bezinteresownej pomocy potrzebującym.
13 maja 1901 r. urodził się# rotmistrz Witold Pilecki – ochotnik do Auschwitz, żołnierz Polskiego Państwa Podziemnego, autor raportów o niemieckich zbrodniach i niezłomny patriota.