Dziś mamy 8 grudnia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

28 września 2022

Całodniowa wycieczka do stolicy. Uczniowie kibicowali Reprezentacji

fot. pow.

fot. pow.

Dnia 22 września 2022 roku uczniowie nakielskiego# „Staszica” wzięli udział w szkolnej wycieczce do Warszawy. Główną atrakcją dnia był wieczorny mecz piłki nożnej w ramach ligi narodów Polska – Holandia na stadionie PGE Narodowy.

Wcześniej udaliśmy się pod Pałac Kultury i Nauki przy którym stanęliśmy do wspólnego grupowego zdjęcia. Odwiedziliśmy centrum handlowe „Złote Tarasy” w którym była okazja do zakupu pamiątek. Następnie udaliśmy się do Multikina by obejrzeć wspólnie film „Orlęta. Grodno 39”. Po seansie kierowaliśmy się w stronę stadionu narodowego przechodząc przez most Księcia Józefa Poniatowskiego nad Wisłą.

Kolejna grupa kibiców – uczniów nakielskiego „Staszica” zasiadła na krzesełkach największego stadionu piłkarskiego w Polsce. Najlepsi piłkarze w kraju podejmowali tym razem holenderski zespół z którym w Rotterdamie zremisowaliśmy 2:2. Na rewanżowym spotkaniu w stolicy Polski pojawiło się ponad 56 tysięcy kibiców zapełniając warszawski stadion. Zapowiadało się emocjonujące spotkanie na czele z kapitanem reprezentacji Polski Robertem Lewandowskim. Kultura kibicowania i dopingowania faworytów z udziałem naszej młodzieży zdała swój egzamin dosłownie śpiewająco, współpracując ze stadionowym spikerem. Pomimo porażki 0:2 dwudziestojednoosobowy skład uczniów był pod wrażeniem wielkości obiektu, panującej tam atmosfery i organizacji wydarzenia sportowego. Odśpiewany hymn Polski a cappella z udziałem naszej grupy szkolnej w obecności kilkudziesięciu tysięcy kibiców pozostanie na długo w pamięci. W roli opiekuna towarzyszył grupie Pan Marcin Kuliński a czwartkowy wyjazd zaplanował i zorganizował Pan Michał Stachowski – nauczyciel wychowania fizycznego.

Materiał: Michał Stachowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)