Dziś mamy 27 września 2023, środa, imieniny obchodzą:

28 września 2022

Dzieci objęte policyjną profilaktyką. Omówiono wiele ważnych tematów

fot. pow.

fot. pow.

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej z Sadek spotkali się z# policjantami na pogadankach profilaktycznych. Omówiono wiele tematów mających wpływ na bezpieczeństwo najmłodszych.

W ramach prowadzonej działalności profilaktycznej policjantka z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii nakielskiej komendy oraz p.o. kierownika sadkowskiego posterunku, spotkali się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Sadkach. Tematem przewodnim zajęć było bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły oraz zasady zachowania w kontakcie z nieznajomymi.

Asp. Zofia Wrzeszcz i mł. asp. Marcin Pilch przypominali uczniom klas I - II obowiązujące przepisy prawa o ruchu drogowym informowali, jak należy zachowywać się w rejonie przejść dla pieszych oraz jak bezpiecznie przez te wyznaczone miejsca przechodzić. Poznane przepisy dzieci wspólnie z policjantami ćwiczyły na mini miasteczku ruchu drogowego. Funkcjonariusze przypominali też o bardzo ważniej roli odblasków i zachęcali do noszenia ich na odzieży.

Mundurowi omówili również zasady zachowania się w kontakcie z osobami nieznajomymi oraz przypominali numery alarmowe i sytuacje, w jakich należy z nich korzystać.

Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały od prelegentów odblaskowe opaski, których fundatorem była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Sadek.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Otwarto nową siedzibę Archiwum Państwowego. Można zwiedzić gmach

Archiwum Państwowe w Bydgoszczy, po kilkudziesięciu latach starań#, ma w końcu nową siedzibę!

(czytaj więcej)
0

"Bohaterowie bez granic". Strażacy opowiadają o doświadczeniach w Grecji

W lipcu 2023 r. moduł GFFFV Poland w składzie #149 strażaków i 49 samochodów wziął udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Grecji.

(czytaj więcej)
0

O przyszłości onkologii w Polsce. Cztery spotkania edukacyjne

Polskie Towarzystwo Onkologiczne zaprasza #przedstawicieli organizacji pacjentów na cykl spotkań edukacyjnych

(czytaj więcej)