Dziś mamy 28 listopada 2020, sobota, imieniny obchodzą:

24 września 2020

Dzielnicowa spotkała się z uczniami w Palmierowie. Zajęcia profilaktyczne

fot. KPP Nakło nad Notecią

fot. KPP Nakło nad Notecią

Dzielnicowa z kcyńskiego komisariatu mł. asp. Milena Prajs odwiedziła# wczoraj uczniów w Szkole Podstawowej w Palmierowie. Policjantka rozmawiała z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także uregulowań prawnych dotyczących nieletnich.

Od początku roku szkolnego policjanci powiatu nakielskiego prowadzą spotkania profilaktyczne z uczniami w różnych szkołach. Jedno z nich przeprowadziła wczoraj (23.09.20) w Szkole Podstawowej w Palmierowie dzielnicowa mł. asp. Milena Prajs. Tematyka zajęć dostosowana była do wieku uczniów.

Młodsi, z klas 0 – III, rozmawiali z mundurową na temat tego, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Policjantka przypominała najważniejsze przepisy i zasady ruchu drogowego oraz zwracała uwagę, w jakiś sposób po trasach winni przemieszczać się piesi. Przypominała też, że pas drogowy nie jest miejscem do zabaw. Mowa była również o elementach odblaskowych i bardzo dużej roli, jaką spełniają one dla bezpieczeństwa pieszych. Dzielnicowa przekazała najmłodszym świecące zawieszki po to, by idąc do szkoły były bardziej widoczne.

Uczniowie klas IV – VIII usłyszeli wiele informacji na temat uregulowań prawnych zawartych w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich. Młodzież dowiedziała się czym jest demoralizacja i czyn karalny oraz jak przepisy regulują odpowiedzialność nieletnich za łamanie prawa.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 6 (8)

    Cwiartek, w dniu 24-09-2020 20:13:28 napisał:

    Moim zdaniem w dobie pandemii wszelkie wizyty pogadanki powinny być zawieszone. Ciekaw jestem zdania dyrekcji oraz tutejszej oświaty.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Remonty mieszkań
Sprawdzanie geometrii kół
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Kasy fiskalne Datecs
1200PLN PROMOCJAPLN
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Masaż leczniczy
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)