Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

19 stycznia 2022

Eliksiry, zielarstwo i obrona przed czarną magią. Ferie z biblioteką

fot. GBP w Sadkach

fot. GBP w Sadkach

Za nami kolejny dzień ferii w Gminnej Bibliotece Publicznej w# Sadkach.

Tym razem uczestnicy zajęć mieli okazję porozmawiać o podręcznikach, z których uczyli się przyszli czarodzieje. Poszliśmy także krok dalej i poprosiliśmy ich o stworzenie takich ksiąg. Jak się okazało, był to bardzo dobry pomysł.

Dzieci z dużym entuzjazmem przystąpiły do działania. Rysowały i wycinały, brały pomysły z książek o Harrym Potterze, a także puszczały wodze wyobraźni. Zadanie pochłonęło je do tego stopnia, że nie chcieli przerwać, dopóki nie zapełnią ostatniej strony. A my z dumą obserwowałyśmy ich działania.

Udało się nam również przeprowadzić mały turniej wiedzy o Harrym Potterze. Tym samym rozdałyśmy pierwsze punkty w turnieju domów. Pozostaje nam przygotować się na kolejne spotkanie. 

Materiał: Monika Mitek - Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Jakie upominki Polacy wręczają na Dzień Matki? Sprawdzamy wyniki badania

Dzień Matki to wyjątkowe święto jak# pokazują wyniki badania Polacy coraz częściej zamiast standardowych upominków wręczają swojej mamie czas. Zarówno spędzając go razem jak i podarowując ciekawe przeżycia.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)