Dziś mamy 2 stycznia 2025, czwartek, imieniny obchodzą:

30 października 2024

"Gospodarzu, co tam w inwentarzu?". Wyłoniono zwycięzców konkursu

fot. ARiMR

fot. ARiMR

Konkurs fotograficzny pod tytułem #„Gospodarzu, co tam w inwentarzu?” dobiegł końca. Jury wyłoniło zwycięzców i wybrało prace godne wyróżnienia.

Ideą konkursu skierowanego do wszystkich pełnoletnich posiadaczy lub właścicieli zwierząt gospodarskich była promocja dobrostanu i dobrych praktyk w hodowli oraz utrzymaniu inwentarza. Nadesłane fotografie były bardzo różnorodne, a oceniane przede wszystkim pod kątem walorów artystycznych, ale także zaprezentowanych na zdjęciach metod hodowli.

Poniżej podajemy ostateczny werdykt jury.

I miejsce - Andrzej Lemieszek

II miejsce - Bożena Kała

III miejsce - Kamila Morawska

Jury postanowiło także wyróżnić prace 12 innych autorów. Są to: Piotr Rupniak, Paula Januszewska-Klimczak, Michał Kuchnicki, Marta Pasternak-Chorosz, Małgorzata Mąkosa, Kazimierz Gackowski, Katarzyna Szukszta, Irmina Przybylska-Strzelczyk, Halina Dąbkowska, Daniel Zaremba, Bartosz Żygadło, Agata Pocheć.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy i zapraszamy 22 listopada 2024 roku na galę konkursową, podczas której zaprezentowane zostaną zwycięskie fotografie i wręczone będą nagrody rzeczowe. Z osobami nagrodzonymi i wyróżnionymi skontaktujemy się mailowo lub telefonicznie, aby podać szczegóły uroczystości.

Poniżej prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie.

Źródło: ARiMR

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Konstrukcje stalowe
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
0

Nowe przepisy. Zmieniły się zasady selektywnej zbiórki odpadów

Od 2025 roku, zgodnie z przepisami UE, wchodzi w życie obowiązek selektywnego #zbierania odpadów typu: tekstylia, odzież, obuwie. To zadanie gmin, które jest realizowane w ramach Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Każda gmina zobowiązana jest ustanowić przynajmniej jeden taki punkt na swoim terenie. To tam powinny trafiać rzeczy, którym można dać drugie życie!

(czytaj więcej)
0

Znakowanie owoców i warzyw. Obowiązują nowe przepisy

Wystawiając świeże owoce i warzywa na sprzedaż, należy stosować obowiązujące# unijne i krajowe akty prawne dotyczące znakowania żywności. Od 1 stycznia 2025 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące owoców i warzyw oraz niektórych przetworów owocowych i warzywnych, a także bananów.

(czytaj więcej)
0

System lokalizacji AML. Nowoczesne technologie służące ratowaniu życia

Rozpoczyna się tworzenie systemu, który ułatwi służbom ratowniczym #dotarcie do osób wzywających pomocy. Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) podpisał umowę z Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC), aby wprowadzić nowoczesny system lokalizacji o nazwie AML (Advance Mobile Location). System tworzony we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji, pomoże szybciej i dokładniej znaleźć osoby w potrzebie. Na realizację projektu przeznaczone zostanie prawie 33 miliony złotych. Jego pełne uruchomienie przewidziane jest w 2027 roku.

(czytaj więcej)
0

Ile dni wolnych od pracy? Kalendarz na 2025 rok

Ustawa z dnia 18 stycznia 1951 roku o dniach wolnych od pracy określa# 13 ogólnopaństwowych świąt wolnych od pracy. Warto tak zaplanować swój urlop, aby zyskać więcej dni wolnego. Sprawdzamy, kiedy przypadają święta wolne od pracy w 2025 roku.

(czytaj więcej)