Dziś mamy 5 października 2022, środa, imieniny obchodzą:

11 września 2022

I kategoria centralna dla Alana Jagodzińskiego. Gratulujemy!

fot. pow.

fot. pow.

Wytrwała praca zaowocowała wielkim sukcesem szachisty z gminy #Kcynia – Alana Jagodzińskiego. Komisja Klasyfikacji i Ewidencji Polskiego Związku Szachowego przyznała Alanowi pierwszą kategorię krajową centralną.

Tytuły i kategorie szachowe są wykładnikiem maksymalnego wyniku sportowego, osiągniętego przez szachistę. Obecnie Alan Jagodziński jest drugim juniorem w powiecie nakielskim, posiadającym pierwszą kategorię krajową. Wcześniej uzyskał ja jego brat - Olaf Jagodziński. To wyjątkowe osiągnięcie. Zdobycie tytułów i kategorii obwarowane jest znaczną liczbą warunków. Uzyskanie pierwszej kategorii centralnej wymaga od zawodnika solidnej gry na wysokim poziomie. Tytuły i kategorie szachowe przyznawane są dożywotnio. O wypełnieniu pełnej normy na pierwszą kategorię krajową zadecydowały wyniki podczas turniejów rozegranych w województwach: mazowieckim, łódzkim i wielkopolskim.

Na uwagę zasługuje fakt, że Alanowi udaje się pogodzić zawody szachowe z innymi obowiązkami. Nastolatek osiąga także bardzo dobre wyniki w nauce. Doskonale radzi sobie z przedmiotami ścisłymi jak i humanistycznymi. Od blisko pięciu lat, za wybitne osiągnięcia w nauce j otrzymuje stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Już jako uczeń szkoły podstawowej niejednokrotnie zostawał laureatem konkursów kuratoryjnych. W szkole średniej został finalistą trzech olimpiad z zakresu wiedzy humanistycznej i matematycznej.

Talent Alana został dostrzeżony także przez klub szachowy z Wielkopolski. Młody mieszkaniec gminy Kcynia od kilku lat reprezentuje LKS Chrobry Gniezno. Alanowi życzymy kolejnych sukcesów.

Materiał: Paweł Czecki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 43 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)