Dziś mamy 17 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

07 lipca 2022

Internetowi handlarze podróbkami złapani przez KAS. Wartość zatrzymanego towaru to 10 mln zł

fot. pow.

fot. pow.

Kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)# przejęła 10 tys. szt. podrobionych towarów, oznaczonych znakami znanych marek. Zatrzymani handlarze oferowali podróbki za pośrednictwem portalu społecznościowego. Wartość zatrzymanego towaru to 10 mln zł.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej sprawdzili aktywność handlową nadawcy zatrzymanej w Bydgoszczy przesyłki kurierskiej. Ustalili, że prowadzi on transmisje sprzedażowe online podrobionych towarów za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Zatrzymanie podczas nadawania przesyłek
Funkcjonariusze z KAS przeszukali miejsca realizacji transakcji oraz nadawania przesyłek z podróbkami. Podczas kontroli, w Radomiu i okolicach, zatrzymano także inne osoby, które trudniły się tym samym procederem. Część podrabianych towarów, gotowych do wysyłki, KAS przejęła w punkcie dystrybucyjnym jednej z firm kurierskich w Radomiu.

KAS zabezpieczyła 10 tys. szt. podrabianych towarów - odzieży, obuwia, zegarków i innych wyrobów galanteryjnych, a także blisko 5 tys. szt. naklejek z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Sześć osób z zarzutami
Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz Południe przedstawiła sześciu osobom zarzuty wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Jak rozpoznać podróbki
1. Cena – oferowane podróbki są z reguły w niższych, „atrakcyjnych” cenach.
2. Jakość – jakość i wykończenie podrabianych towarów często pozostawia wiele do życzenia.
3. Miejsce/sposób nabycia – podróbki oferowane są najczęściej na stoiskach, bazarach i przez internet.
4. Zakres oferty – dostępne są całe rozmiarówki i kolorystyka, ale czas dostawy jest długi (ponad 20 dni). Sprzedawca oferuje duże rabaty przy kupnie większej ilości towaru.
5. Kontakt z klientem – brak telefonu kontaktowego, gdy siedziba sprzedawcy znajduje się poza Polską. Brak możliwości zwrotu towaru i informacji jak tego dokonać (brak formularzy z adresem do wysyłki).

Niebezpieczne towary
KAS przeciwdziała sprzedaży podrabianych towarów. W ten sposób wspiera uczciwych przedsiębiorców, dba o prawa twórców i chroni konsumentów. Podróbki nie spełniają norm jakości i mogą być niebezpieczne dla zdrowia użytkowników.

Materiał: Kinga Błaszczyńska / Rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    rolnik, w dniu 07-07-2022 13:23:51 napisał:

    k a s niech sie zajmie kowrem

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Ramki ślubne
39,90PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Budowa magazynów
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)