Dziś mamy 1 sierpnia 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

20 lipca 2021

Jacek Zawadzki z licznymi sukcesami. Ciężka praca, cierpliwość i dyscyplina popłaca

fot. pow.

fot. pow.

Ciężka praca, wytrwałość i dążenie do realizacji marzeń jest# najlepszą receptą na sukces. Najlepszym przykładem na potwierdzenie tej tezy jest st. chor. szt. Jacek Zawadzki. Na co dzień żołnierz zawodowy 8 K-PBOT, skromna osoba, która nie opowiada o swojej bogatej karierze sportowej.
A opowiadać jest o czym, sukcesami mógłby obdzielić kilku innych sportowców. Od zawsze związany z wojskiem, podnoszenie ciężarów trenował wiele lat w Zawiszy Bydgoszcz. W trakcie kariery sportowej zdobywał medale Mistrzostw Polski, Europy i Świata.
 
Od 1997 jest sędzią. Również w tej dziedzinie ustawicznie się rozwija i osiąga kolejne cele. W 2002 roku został sędzią międzynarodowym II kategorii, a od 2008 roku jest sędzią pierwszej kategorii. Do tej pory oceniał zawodników na około 30 imprezach rangi Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Jest sędzią klasy międzynarodowej IWF (International Weightlifting Federation). Ukoronowaniem jego dotychczasowej kariery arbitra miał być wyjazd na Igrzyska Olimpijskie do Tokio w ubiegłym roku. Plany pokrzyżowała pandemia. Pan chorąży udowodnił po raz kolejny, że ciężka praca, cierpliwość i dyscyplina popłaca. Igrzyska zostały przesunięte o rok, a on dopiął swego.
 
Dziś (19.07) wylatuje do Japonii, gdzie będzie sędzią zmagań w podnoszeniu ciężarów na zawodach, które są marzeniem i ukoronowaniem wysiłków każdego sportowca. Igrzyska Olimpijskie czekają na naszego żołnierza! Po zameldowaniu się w Tokio dowie się jaką sędziowską rolę przyjdzie mu pełnić. Może zostać członkiem jury, trójki sędziowskiej, marshallem, sędzią technicznym lub timekeeperem. Takie decyzje są ogłaszane tuż przed rozpoczęciem zawodów. Zmagania w podnoszeniu ciężarów podczas tegorocznych IO potrwają od 23 lipca do 5 sierpnia.
 
Materiał: Oficer Prasowy 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej por. Paweł Banasiak
Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  Macierewicz , w dniu 20-07-2021 11:22:47 napisał:

  Słabo i tak

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Mieszkaniec, w dniu 20-07-2021 13:00:49 napisał:

  Dlaczego prawdziwi żołnierze służą w ciszy, spokoju i bez mediów, a Ci plastikowi potrzebują lansu, poklasku i fotografii... Wnioski same się nasuwają, bo muszą zaznaczyć swoją obecność przez sztuczne działanie, a nie prawdziwą służbę. Kolejny PISowski wynalazek.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Miejscowy, w dniu 20-07-2021 15:54:19 napisał:

  Pan Jacek Zawadzki to mundur zakłada tylko na okazje,aby się pokazać.Stopień,który ma to ma się nijak do stopnia kapitana.No chyba,że jest kapitanem kapitanów no to co innego.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  On, w dniu 20-07-2021 19:06:02 napisał:

  A skąd ten pań w ogóle jest..?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Jadalnia / pokój dzienny
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Budowa magazynów
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Żel UV 5ml
7,50PLN
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)