Dziś mamy 1 sierpnia 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

09 listopada 2020

Jesienne popołudnia z e-Szkołą. Przedstawiamy aktualny plan zajęć

Fot. Filip Kowalkowski

Fot. Filip Kowalkowski

Jakie były skutki upadku powstania listopadowego? Czego dotyczą prawa Mendla? Jaką #funkcję pełni zaimek? Co kryje się pod pojęciem tolerancji? Jakie zadania czekają na teście maturalnym z matematyki? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Przedstawiamy aktualny plan zajęć.

Nasz e-szkoła proponuje wiele ciekawych zajęć między innymi z języka polskiego, matematyki, chemii, historii, biologii, języka niemieckiego i angielskiego. Do nauki zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wierzę na tematy znane ze szkolnych lekcji i przygotować się do klasówek i egzaminów – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Poniedziałkowe (9 listopada) spotkanie z e-Szkołą rozpoczynamy lekcją języka polskiego. Tematem będzie literacki obraz artysty i jego człowieczeństwa. Uczniom, którym problemy sprawia gramatyka rodzimego języka polecamy zajęcia poświęcone zaimkom. Zapraszamy także na lekcję wiedzy o społeczeństwie, podczas której mowa będzie o tolerancji i sposobach rozwiązywania konfliktów. Na zakończenie dnia proponujemy zajęcia z historii. Uczniowie przeniosą się wirtualnie za ocean, by dowiedzieć się, jak żyli mieszkańcy Stanów Zjednoczonych w drugiej połowie XIX wieku.

O uzależnieniach i wypadkach w języku angielskim nauczymy się mówić we wtorek (10 listopada). Tego popołudnia polecamy także lekcję historii poświęconą skutkom upadku powstania listopadowego. Tegorocznych maturzystów zachęcamy do obejrzenia zajęć z matematyki. Będzie to okazja, by rozwiązać przykładowe zadania z zakresu kombinatoryki i rachunku prawdopodobieństwa, które mogą pojawić się na egzaminie na poziomie rozszerzonym.

W środę (11 listopada) Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia zajęcia nie odbędą się.

Zapraszamy na cotygodniowe, czwartkowe (12 listopada) spotkanie z księdzem Dawidem Wasilewskim. Tematem rozważań będzie radość dnia codziennego. W programie także lekcja języka polskiego, podczas której omawiana będzie druga część „Dziadów” wieszcza narodowego Adama Mickiewicza oraz zajęcia z biologii, których tematem będą mutacje genowe. Miłośnikom reakcji chemicznych polecamy lekcję poświęconą łączeniu kwasów z tlenkami metali i reakcjami zasad z tlenkami niemetali.

Na zakończenie szkolnego tygodnia, w piątek (13 listopada) proponujemy lekcję fizyki. Uczniowie dowiedzą się, jak powstają wyładowania elektryczne. O prawach Zapraszamy na zajęcia z gramatyki języka niemieckiego i angielskiego. W programie także biologia. Lekcja będzie okazją, by dowiedzieć się kim był Gregor Mendel i poznać reguły dziedziczenia cech.

· Plan zajęć w bieżącym tygodniu 

Zajęcia można oglądać na czterech kanałach:

· YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła

· Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, 

· edupolis.pl,

· kujawsko-pomorskie.pl.

Wszystkie lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je oglądać także poza godzinami emisji.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa rozpoczęła nadawanie w marcu. Projekt był odpowiedzią marszałka Piotra Całbeckiego na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. E-lekcje szybko zyskały dużą popularność, zajęcia online obejrzało ponad 2,5 miliona osób. Zainteresowanie, z jakim spotkała się nasza e-Szkoła sprawiło, że postanowiliśmy kontynuować projekt także w wakacje. Przez całe lato transmitowaliśmy ciekawe zajęcia o różnorodnej tematyce, rozwijające zainteresowania i poszerzające wiedzę o naszym regionie. Powrót uczniów do szkół w nowym roku szkolnym wymusił zmianę formuły e-Szkoły. Proponujemy lekcje popołudniowe, do nauki zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę zdobytą w szkole i dobrze przygotować się do klasówek i egzaminów.

Materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Nowe stylizacje
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Drobne naprawy
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Nowoczesny styl
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)