Dziś mamy 23 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

14 marca 2021

Kamil i Kacper na podium. Teraz rządzą w głównych klasyfikacjach

fot. pixabay

fot. pixabay

Niedługo dojdzie do tego, że Kamil Białecki i Kacper Białecki# będą codziennie gościć w lokalnych mediach. Kiedyś stawali na podium w kategorii juniorów, teraz rządzą w głównych klasyfikacjach.

W sobotę 13 marca odbył się 157 Turniej Warcabów Stupolowych Lidraughts Bullet MDK 1 z udziałem zawodników z województwa kujawsko - pomorskiego. Tym razem w zawodach obowiązywało tempo super błyskawiczne, gdzie uczestnik miał na rozegranie partii 1 minutę, a po każdym posunięciu otrzymywał dodatkowo 1 sekundę. Miejsca na podium zajęli: I miejsce Mateusz Narloch (Laskowice), II miejsce Kamil Białecki (SP 1 Szubin), III miejsce Kacper Białecki (SP 1 Szubin).

Organizacją życia szachowo - warcabowego w gminie Szubin zajmuje się klub UKS Szachowa Dwójka Szubin przy wsparciu Szubińskiego Domu Kultury. Awatarem stowarzyszenia jest internetowy klub szachowo - warcabowy I LO w Szubinie, w skład którego wchodzą wszyscy aktywni adepci szachów i warcabów z naszej gminy. I na koniec ciekawe spostrzeżenie. Czołowe rodzeństwo szachowe w powiecie - Olaf Jagodziński i Alan Jagodziński. Czołowe rodzeństwo warcabowe w powiecie - Kacper Białecki i Kamil Białecki.

Materiał: PS

Oceń artykuł: 111 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble na wymiar: szafy przesuwne
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)