Dziś mamy 19 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

17 kwietnia 2024

Komisja na miejscu śmiertelnego wypadku. Co sprawdzano?

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego# i przedstawiciele różnych instytucji sprawdzali miejsce wypadku ze skutkiem śmiertelnym, do jakiego doszło 25 marca br., w powiecie nakielskim. Zadaniem komisji była ocena infrastruktury i oznakowania drogi.

Standardową procedurą wdrażaną w przypadku zaistnienia zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym, jest lustracja miejsca wypadku przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na trasach.

Komisja, w skład której weszli, policjanci referatu ruchu drogowego, przedstawiciel straży pożarnej oraz przedstawiciel zarządcy drogi, spotkała się w miejscowości Stary Jarużyn na drodze wojewódzkiej 246, gdzie w dniu 25.03.24 r., w godzinach wieczornych, w następstwie wypadku, zginął 53-letni pieszy.

Podczas lustracji sprawdzono stan techniczny pasa drogowego, a także oznakowanie trasy oceniając, czy do powstania zdarzenia przyczynić mogła się niewłaściwa infrastruktura drogowa. W kwestii tej nie stwierdzono nieprawidłowości, które mogłyby mieć wpływ na zaistnienie tragicznego w skutkach wypadku. Jego przyczyny dalej są ustalane w ramach prowadzonego w sprawie postępowania.

Materiał: st. post. Wiesława Ambrozik, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 22

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symbliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Leczenie boreliozy metodą ILADS. Nałożono pierwszą karę pieniężną

Podsumowanie działań Rzecznika Praw Pacjenta w zakresie leczenia# boreliozy metodą ILADS i pierwsza kara pieniężna nałożona w tej sprawie.

(czytaj więcej)
0

Zielone Świątki. Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj Zielone Świątki. Kościół katolicki obchodzi #Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.

(czytaj więcej)
0

Dokumentacja medyczna na żądanie pacjenta. Zapadł wyrok

Udostępnianie dokumentacji medycznej – placówka medyczna ma obowiązek #wysyłki pacjentowi, na jego żądanie, dokumentacji medycznej pocztą. Sąd potwierdza stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta.

(czytaj więcej)