Dziś mamy 21 stycznia 2025, wtorek, imieniny obchodzą:
17 kwietnia 2024
Komisja na miejscu śmiertelnego wypadku. Co sprawdzano?
fot. KPP Nakło
Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego# i przedstawiciele różnych instytucji sprawdzali miejsce wypadku ze skutkiem śmiertelnym, do jakiego doszło 25 marca br., w powiecie nakielskim. Zadaniem komisji była ocena infrastruktury i oznakowania drogi.
Standardową procedurą wdrażaną w przypadku zaistnienia zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym, jest lustracja miejsca wypadku przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na trasach.
Komisja, w skład której weszli, policjanci referatu ruchu drogowego, przedstawiciel straży pożarnej oraz przedstawiciel zarządcy drogi, spotkała się w miejscowości Stary Jarużyn na drodze wojewódzkiej 246, gdzie w dniu 25.03.24 r., w godzinach wieczornych, w następstwie wypadku, zginął 53-letni pieszy.
Podczas lustracji sprawdzono stan techniczny pasa drogowego, a także oznakowanie trasy oceniając, czy do powstania zdarzenia przyczynić mogła się niewłaściwa infrastruktura drogowa. W kwestii tej nie stwierdzono nieprawidłowości, które mogłyby mieć wpływ na zaistnienie tragicznego w skutkach wypadku. Jego przyczyny dalej są ustalane w ramach prowadzonego w sprawie postępowania.
Materiał: st. post. Wiesława Ambrozik, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Miniony rok obfitował w zadania #dla kujawsko-pomorskich terytorialsów. Żołnierze mierzyli się ze skutkami powodzi w ramach operacji pk. Feniks, budowali stany osobowe 84 batalionu lekkiej piechoty (84 blp) we Włocławku, jak również wdrażali do użytku nowy Program Strzelań z Broni Strzeleckiej (PSBS). Brygada stale rozwija kompetencje w zakresie zarządzania kryzysowego. Udzielała się również kulturalnie, organizując koncert z okazji Dnia Matki oraz sportowo podczas imprezy Cross WOT w bydgoskim Myślęcinku.
Zbliżające się ferie to wyczekiwany czas zarówno przez najmłodszych# uczniów klas podstawowych, aż po młodzież ze szkół średnich. Warto zadbać, aby był to czas bezpieczny.
Podczas walnego zgromadzenia Stowarzyszenia# Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (MOFT), ogłoszono powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Potencjał proklamowanej właśnie metropolii to pół miliona mieszkańców, niski poziom bezrobocia i bezpośredni dostęp do autostrady. W historycznym wydarzeniu na zamku w Golubiu-Dobrzyniu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że decyzja o powstaniu Metropolii Toruńskiej jest ważna, bo jest działaniem na rzecz stabilizacji i rozwoju gospodarczego regionu.