Dziś mamy 29 kwietnia 2025, wtorek, imieniny obchodzą:

19 stycznia 2024

Kraczki mają "nowego" sołtysa. Zebranie sprawozdawczo-wyborcze

fot. MM

fot. MM

18 stycznia w świetlicy wiejskiej w Kraczkach zorganizowano zebranie #sprawozdawczo-wyborcze. Z uwagi na złożoną przez Milenę Berczak rezygnację z pełnienia funkcji sołtysa, zaszła konieczność przeprowadzenia wyborów na nowego gospodarza wsi. Kto nim został?

Niestety, ale z uwagi na nieobecność dotychczasowej sołtys Kraczek Mileny Berczak, licznie zgromadzeni w świetlicy mieszkańcy nie mieli możliwości zapoznania się ze sprawozdaniem z działalności sołtysa i rady sołeckiej w 2023 roku. Tym samym osobą prowadzącą zebranie został wójt Sadek Dariusz Gryniewicz.

Pierwszym punktem zebrania był wybór nowego sołtysa. Zanim jednak to nastąpiło, powołano 3-osobową komisję w składzie: Sławomir Balcer, Mirosław Ciesielski i Janusz Przybysz. Panowie byli odpowiedzialni za przeprowadzenie wyborów. Następnie przyszedł czas na zgłaszanie kandydatów na sołtysa. Spośród wszystkich zgromadzonych w świetlicy mieszkańców, uprawnionych do głosowania było aż 71. Ostatecznie wyłoniono dwie kandydatury na sołtysa w osobach Grzegorza Działoszyńskiego oraz Rafała Grochowskiego.

Po zliczeniu wszystkich głosów okazało się, że aż 55 osób poparło kandydaturę Grzegorza Działoszyńskiego i to on został "nowym" sołtysem Sadek. Warto nadmienić, że w przeszłości miał on już okazję sprawować ową funkcję. Jego kontrkandydat Rafał Grochowski otrzymał 15 głosów, a jeden głos został uznany za nieważny.

Druga część zebrania przebiegała podobnie jak w przypadku przeprowadzonych już zebrań sołeckich w Samostrzelu, Bninie oraz Jadwiżynie. Wójt Sadek Dariusz Gryniewicz przedstawił sprawozdanie ze swojej działalności, skupiając się przede wszystkim na zrealizowanych przez gminę inwestycjach, a także najbliższych planach inwestycyjnych. Ponadto rozmawiano na temat stanu lokalnych dróg gruntowych oraz remoncie drogi w miejscowości Kraczki, planowanego utworzenia spółki komunalnej, budowy mieszkań w Mrozowie oraz ścieżki pieszo-rowerowej łączącej Sadki z Nakłem. Wójt przedstawił także informacje, jakie dotarły do niego w temacie zaplanowanej budowy drogi ekspresowej S10, która przebiegać będzie przez gminę Sadki. Zgodnie z tymi informacjami, jej budowa ma się zakończyć w 2030 roku.

Oceń artykuł: 9 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 4 (12)

    jeden minus, w dniu 19-01-2024 16:01:44 napisał:

    Grzegorz teraz kandyduj na radnego

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Budowa hal
KOBIZE
500PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Szkolenie z HACCP
80PLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
0

Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)