Dziś mamy 17 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

07 lipca 2022

Kradli pomniki na terenie powiatu żnińskiego i nakielskiego. Jeden mężczyzna już w rękach policji

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy #dopuścili się znieważenia miejsc pochówku zmarłych kradnąc pomniki i elementy wystroju nagrobka na szkodę różnych pokrzywdzonych. Jeden z nich został zatrzymany wczoraj. Ujęcie drugiego jest tylko kwestią czasu.

Pod koniec czerwca br. barcińscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży marmurowego pomnika o wartości 3 tys. zł z cmentarza w Łabiszynie. Miało do niej dojść na przełomie maja i czerwca, a pokrzywdzony złożył w tej sprawie stosowne zawiadomienie. Poszukiwaniami sprawcy tego karygodnego czynu zajęli się kryminalni z tamtejszego komisariatu.

Funkcjonariusze gromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego wytypowali dwóch sprawców. Wczoraj (6.07.22) zatrzymali 21-latka na terenie sąsiedniej gminy. Mężczyzna usłyszał łącznie cztery zarzuty. Dotyczyły one znieważenia miejsca spoczynku zmarłego poprzez kradzież pomników na terenie powiatu żnińskiego i nakielskiego.

Skradzione mienie zostało odzyskane. Sprawcy tych haniebnych czynów staną przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Materiał: podkom. Wioleta Burzych / Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (12) Zgłoś naruszenie zasad

  • 9 (11)

  Nieroby, w dniu 07-07-2022 15:22:10 napisał:

  Łapy podcinać takim imbecylom żeby zmarłych okradać

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -7 (13)

  Kamonton, w dniu 07-07-2022 15:53:48 napisał:

  Przecież zmarłym i tak już się nie przyda

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 3 (11)

  Micki, w dniu 07-07-2022 18:00:05 napisał:

  Tak jak już pisałem nakielskie pałki tylko potrafią łapać kierowców do niczego innego się nie nadają.

  odpowiedz

  • 6 (8)

  grabarz, w dniu 07-07-2022 21:21:50 napisał:

  No niestety-świat i wartości jakie znaliśmy to już historia.Bezwzględność,brutalizacja,przemoc zaczynają dominować.Kradną już wszystko-okradają groby,kradną zwłoki.Straż Cmentarna to dzisiaj już na wielu nekropoliach standard ochrony i gwarancja bezpieczeństwa.

  odpowiedz

  • -4 (10)

  Realista, w dniu 07-07-2022 21:24:22 napisał:

  Bo ludziom palma odbija i pałace stawiają zmarłym zamiast wspomóc np. bezdomne zwierzęta. Zmarłym taki pałac do niczego nie jest potrzebny.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)