Dziś mamy 30 października 2020, piątek, imieniny obchodzą:

16 października 2020

Lekcja geografii w terenie. Odbyła się wycieczka rowerowa po Dolinie Noteci

fot. J. Krzemińska

fot. J. Krzemińska

W sobotni słoneczny poranek uczniowie kl. VIIa Szkoły Podstawowej w Sadkach wybrali się #wraz z wychowawczynią, panią Jolantą Krzemińską na atrakcyjną wycieczkę rowerowa po Dolinie Noteci.

Niezwykłym przeżyciem było spotkanie z pasjonatem przyrody, panem Grzegorzem Gólczem. Podczas 3 kilometrowej pieszej wędrówki po samostrzelskich stawach,  pan Grzegorz w interesujący sposób opowiedział nam o hodowli karpia. Mieliśmy także możliwość obserwacji ptaków zamieszkujących stawy. Dowiedzieliśmy się, że stawy zasilane są wodami rzeki Rokitki, a ich powierzchnia zajmuje 100 ha. Kolejnym punktem programu był Rezerwat Borek oraz wspólne pieczenie kiełbasek. Po  posiłku uczestnicy wycieczki rozwiązywali zadania geograficzno-językowe oraz uczestniczyli w integracyjnych grach zespołowych.

Dziękujemy pani Elżbiecie Drajer za pyszne domowe wypieki, pani Ewelinie Gólcz za słodki poczęstunek, pani Małgorzacie Szostak za zorganizowanie ogniska, zakup produktów oraz estetycznie zastawiony stół, pani Renacie Maćkowiak i pani Paulinie Muszyńskiej za przygotowanie kijków do pieczenia kiełbasek, pani Dorocie Krzemińskiej za przeprowadzenie zajęć językowych, panu Grzegorzowi Gólczowi za niepowtarzalna lekcje geografii w terenie.

 Wdzięczni uczniowie i wychowawczyni.

 Zakup produktów  na ognisko sfinansowano ze środków Programu English Teaching.

Projekt ''U siebie i na wyjeździe'' realizowany jest w ramach Programu Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności English Teaching, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju Nida.

Materiał: J. Krzemińska  koordynator projektu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)